MANŞETİ GÖSTER
Çevre / 2011-11-25 19:52:10
Puhu Uçtu, Kartal Havalanamadı

Puhu Uçtu, Kartal Havalanamadı Iğdır'da çeşitli nedenlerle yaralanarak götürüldükleri Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'nde tedavileri tamamlanan kuşlardan Puhu uçtu, kartal ise havalanamadı.

Hayvansever vatandaşlar tarafından bir süre önce yaralı bir halde bulunarak götürüldükleri Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'nde tedavileri tamamlanan Kaya Kartalı ile Puhu Kuşu doğal ortama bırakıldı. Veteriner Hekim İbrahim Gültekin tarafından tedavileri tamamlanarak doğaya bırakılan kuşlardan Puhu özgürlüğe kanat çırparak gözlerden uzaklaşırken, kaya kartalı uçamadı.
Kaya Kartalı tedavisinin devamı için Kars Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesine gönderilecek. Veteriner hekim İbrahim Gültekin, Kaya Kartalının kanadında zedelenme olduğu için uçamadığını belirtti. Her iki yırtıcı için 10 gün yoğun bir tedavi uyguladığını ifade eden Tazegün, "Bu hayvanlardan Kaya Kartalının kanadı kırılmıştı tedavi ettirdik. Puhu Kuşunun ise pençesinde zedelenme vardı. Bugün doğaya salmak için geldik, Puhu kuşu uçtu ama kartalın tedavisi tam olmadığı için uçamadı. Kartalı Kars Kafkas Üniversitesine göndereceğiz" dedi.
 

 

 Etiketler :         ,