Muharrem Yerli Vatan Partisi MKK’da
Muharrem Yerli Vatan Partisi MKK’da
19 Şubat 2015, Perşembe
21:27:23
Politika
yorum
3529 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Ankara’da yapılan İşçi Partisi Olağanüstü Genel Kurultay’ında adını Vatan Partisi olarak değiştiren yeni yönetimde üçüncü kez Merkez Karar Kurulu’na giren Muharrem Yerli, aynı zamanda Vatan Partisi’ninde Kars İl Başkanı olarak görevini sürdürecek.

Ankara Arena Spor Salonu’nda 20 bini aşkın insanın katıldığı Kurultay’da oy birliği ile adını Vatan Partisi olarak değişen 90 kişilik Merkez Karar Kuruluna üçüncü kez seçilen Muharrem Yerli Vatan Partisi’ni yönetecek kadrodaki yerini korumanın yanında Kars İl Başkanlığı görevini de sürdürecek.
Yeni Merkez Karar Kuruluna Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Eski İstanbul Valisi Erol Çakır, Genelkurmay Eski İstihbarat Daire Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, Eski Bakan Tayfun İçli, Eski TBMM Başkan Vekili Hasan Korkmazcan gibi isimler de katıldı.
Kurultay sonrası Kars’a dönen Muharrem Yerli Kurultay ile ilgili şunları söyledi:
“Türkiye’nin dört bir yanından kendi imkanları ile gelen 20 bini aşkın insan vardı. Sadece Akp’nin para, tehdit ve şantajla doldurabildiği bu salonda CHP ve MHP Kurultay’ını bu salonda yapamıyor.
Biz bu salonu doldurduk ve taşdık. Aramıza çok değerli katılımlar oldu. Eski Bakanlar, Rektörler, Bakanlar, Genel Müdürler, Sendika İşçi Önderleri, Muhtarlar, Türkiye’nin birikimi o salondaydı. Ülkesini, halkını, emeğin değerini bilenler burada birleşiyor.
Vatan Partisi tüm yurdu sarmalıyor. Önümüzdeki günlerde çok daha önemli isimler ve kitlesel katılımlar olacak.
Türkiye’nin ve dünyanın özellikle ABD’nin gözü kulağı o salondaydı. Bu çoşku bu olgunluk, bu büyük buluşma muhalefettekileri daha şimdiden telaşlandırdı. Ama biz kimseyi korkutmuyoruz. Biz ne yapacağımızı söyledik o salonda. Bu milleti nasıl kucaklayacağımızı, bu memleketi nasıl yöneteceğimizi açıkladık. Bir kurtuluş programı sunduk halkımıza. Şimdi Vatan Partisi bu milleti nasıl kucaklaştıracak, nasıl yönetecek bunu dostta, düşmanda görecek. Tüm milletimiz Vatan’da birleşmeye davet ediyorum.”
 

Etkiletler : ,