Basın İlan Kurumu yetkilileri Kars basınıyla biraraya geldi
Basın İlan Kurumu yetkilileri Kars basınıyla biraraya geldi
29 Nisan 2015, Carşamba
22:23:31
Medya
yorum
2883 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü İlan Hizmetleri Müdürü İdris Armağan Çam ile Kontrol Hizmetleri Şefi Murat Arslanoğlu Kars’ta yerel basını bilgilendirdi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Seyit Müçteba Erdem, yerel gazetelerin sahibi ve temsilcileri katıldı.
Yerel Basın sorunlarının konuşulduğu toplantıda açıklama yapan Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü İlan Hizmetleri Müdürü İdris Armağan Çam, “Rekabetin farklı alanlarla yoğunlaştığı bu dönemde yerel medya, niteliğini artırmak, kendini yenilemek zorundadır. Gazete bir ürün olduğuna göre; her şeyden önce birbirine benzer gazeteler çıkarmamalı, farklılaşmanın yollarını aramalıyız. Yerel gazetelerimiz özel haberleri, röportajları ve özgün tasarımları ile öne çıkmalıdır” dedi.
-“BİR KAÇ YIL İÇERİSİNDE İNTERNET MEDYACILIĞI ÖN PLANDA OLACAK”-
Son yıllarda büyüyen basınla birlikte internet medyacılığının da yükseleceğini dile getiren Çam, “Yakın bir zamanda basın kanunda bir değişiklik yaşanacak. Artık internet medyası da resmi ilanlar alabilecek. Gazeteleri yakından takip ediyoruz, izliyoruz. Şuan görev alanımızda resmi ilan alan 750 gazete bulunuyor. Yaklaşık 2 bin dergi ve gazetede Türkiye geneli kapsama alanımızdadır’’ diye konuştu.
Çam, daha sonra şöyle konuştu: “Teknoloji gelişti, uç noktalara geldi. İnternet medyası geliyor. Seçimden sonra hükümet bununla adım atacak. Bu değişikle internet medyası resmi ilan alabilecek. Basın İlan Kurumu Genel Kurulla belirlenecek. Öncelik tıklanma olacak. Yani en çok tıklanan siteye resmi ilanların verilmesi gündemde. Seçimden sonra 3 aylık bir sürede bununla ilgili karar verilecek. Bu konu netleşecek.”
Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü Kontrol Hizmetleri Şefi Murat Arslanoğlu ise, basın mensuplarının sorularını cevapladı.
Küçük illerde haber sıkıntısının yaşandığını kaydeden Arslanoğlu, “ Buralarda haber sıkıntısı yaşadığınızı biliyorum. O açıdan sizi anlıyoruz. Ülkede gazete okuma oranları belli.  Bedava veren illerimiz var. Ona rağmen gazete okunmadığını biliyoruz. Burası sonuçta küçük bir il bu anlamda bunları göz önüne alarak bu durumu değerlendiriyoruz” diye konuştu.
Toplantı daha sonra gazetelerin kaliteli ve ileriye dönük çalışmaları hakkında fikir alış-verişi yapılmasıyla devam etti.
 

Etkiletler : ,