Kars Fen Lisesi’nden 4. Kitap Kampanyası
Kars Fen Lisesi’nden 4. Kitap Kampanyası
03 Haziran 2015, Carşamba
16:19:10
Eğitim
yorum
3048 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

“Her Okula Bir Kitaplık” sloganıyla 4 yıl önce yola çıkan Kars Fen Lisesi Sosyal, Kültürel ve Sanatsal Faaliyetleri Geliştirmeye Yönelik Çalışma Grubu, bu yıl 4. kitap kampanyalarını düzenlendi.

Konu Hakkında açıklama yapan Kars Fen Lisesi Okul Müdürü Müseyip Arslanbenzer şunları söyledi:
“Kitap kampanyamızın amacı kütüphanesi veya kitaplığı olmayan Kars Fen Lisesi çevresinde bulunan köy okullarına kitaplık kurmaktır. “Her Okula Bir Kitaplık” kampanyasının ilk ulaştığı okul 4 yıl önce Merkez Karakale Köyü İlköğretim Okulu olmuştu. Merkez Karakale Köyü İlköğretim Okulu’na okulumuz öğrenci ve öğretmenlerinin bağışladığı Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli toplam 200 kitap hediye etmiştik. 2. kampanyamızın durağı Merkez Ataköy İlkokulu oldu. Bu okula da Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli toplam 250 kitap hediye ettik. 3. kitap kampanyamızı geçen yıl Merkez Cumhuriyet Köyü İlköğretim Okulu için düzenledik. Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi ile birlikte düzenlediğimiz bu kampanyada Merkez Cumhuriyet Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerine okuma kitabının yanında oyuncak ve çeşitli kırtasiye malzemeleri de dağıttık.
4. Kitap kampanyamızı bu yıl merkeze bağlı Küçükyusuf Köyü’ne düzenledik. Okul öğretmenleri ve öğrencileriyle sohbet ettik. Okulun eğitim materyali ihtiyacını tespit etmeye çalıştık. Eksikliklerin temini noktasında okulumuzu ziyaret etmelerini istedik. Bu okula da okulumuz yönetiminin ve öğrencilerimizin  bağışladığı Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli toplam 300 kitap hediye ettik. Kampanyamıza öğrencilerimiz büyük destek verdiler. Kampanyamıza para bağışı yapmak isteyen öğrencilerimiz oldu. Fakat kabul etmedik. Onlardan okumadıkları kitapları getirmelerini istedik ve gelen kitaplar da amacımızı gerçekleştirmemize yetti. Kampanyamızı düzenlemede öncülük eden okulumuz Müdür Başyardımcısı Levent Budak’a  ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yusuf Ahmetoğlu’na teşekkür ediyor, destek veren tüm öğrencilerimi kutluyorum.
Kars Fen Lisesi Sosyal, Kültürel ve Sanatsal Faaliyetleri Geliştirmeye Yönelik Çalışma Grubu Başkanı Yusuf Ahmetoğlu kampanya hakkında şunları söyledi:
Her yıl tüm okullarda olduğu gibi okulumuzda da çeşitli çalışma grupları oluşturulmaktadır. Bizim okulumuzda da toplam beş adet çalışma grubu bulunmaktadır. Bu gruplardan biri de Sosyal, Kültürel ve Sanatsal Faaliyetleri Geliştirmeye Yönelik Çalışma Grubu’dur. Sosyal, Kültürel ve Sanatsal Faaliyetleri Geliştirmeye Yönelik Çalışma Grubu olarak her eğitim-öğretim yılı başında o eğitim-öğretim yılında gerçekleştirebileceğimiz faaliyetlerin planını hazırlamaktayız.
Çalışma grubumuzun planında yer alan tüm faaliyetleri gerçekleştirdik. Çalışma grubumuzun bu yılki son faaliyeti kitap kampanyasıydı. Dört yıl önce başlattığımız “Her Okula Bir Kitaplık” kampanyasının dördüncüsünü gerçekleştirdik. Toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın iyi bir örneğini oluşturan bu faaliyete okul yönetimimiz ve öğrenciler destek verdiler. Bu kampanyanın önemi çok büyük,  külfeti ise hiç yok. Çünkü herkesin evinde mutlaka okumuş kitapları vardır. Okunmuş kitaplardan sadece biri bağışlandığında ortaya büyük bir bağış çıkıyor.
Önümüzdeki yıl Merkez Çığırgan Köyü İlköğretim Okulu’na kitap kampanyası düzenlemeyi planlıyoruz. Sosyal, Kültürel ve Sanatsal Faaliyetleri Geliştirmeye Yönelik Çalışma Grubu olarak öngördüğümüz hediye kitap sayısı 300-350 adettir. Kitapların yanında oyuncak ve çeşitli kırtasiye malzemesi de bağışlamayı planlamaktayız. Yeni eğitim-öğretim yılının başında başlayacak kitap kampanyamız yılsonuna kadar devam edecek ve yılsonunda Merkez Merkez Çığırgan  Köyü İlkÖğretim Okulu yetkililerine teslim edilecektir.
Toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en iyi örneği olan bu tür kampanyaların diğer okullar ve kurumlar tarafından da düzenlenmesi, şehrimizin eğitim kalitesini yükselteceği şüphesizdir. Eğitimi kalitelileştirmesinin yanında halkımızın okuma kültürünü geliştirecektir. Okuma sadece öğrenci ve öğretmenlerin değil, toplumu oluşturan tüm bireylerin temel ihtiyacıdır. Başarı ve sevgi dolu yarınlarınıza okuyacağınız kitapların yelken olmasını dileğiyle…”
 

Etkiletler : ,