Dağpınar Belde Belediye Başkanına saldırı
Dağpınar Belde Belediye Başkanına saldırı
09 Haziran 2015, Salı
13:52:52
Asayiş
yorum
3378 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Digor’un Dağpınar Belde Belediye Başkanı Ömer Vargün, bir grup HDP’linin saldırısına uğradı.

Dağpınar’da seçimde Belediye Başkanı Ömer Vargün’e ait işyerinin camlarının kırılmasıyla gerginlik başladı.
Vargün ve yanındaki yeğeni Gökhan Erkmen bugün Belediye Başkanlığı makamına geçtiği esnada HDP’li bir grubun saldırısına uğradı.
Pompalı tüfek ve taşlı sopalı saldırıda yaralanan Vargün ve yeğeni Harakani Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.
Gazetecilere açıklama yapan Vargün, işyerinden çıkıp belediyeye giderken 50-60 kişinin saldırısına uğradığını söyledi.
Saldırganların HDP’li olduğunu belirten Vargün, ‘’Taş, silah, sopa ile bize saldırdılar. Linç edilmekten zor kurtuldum. Dağpınar’da ekmek fırını işyerimden dışarı çıkarak makam aracıma bineceğim sırada 50-60 kişi taşlı, sopalı yukarıdan geliyorlardı. Hakaret küfür ettiler. Dövmeye gelmişlerdi. Bizde elimizden geldiği kadar müdahale etmeye çalıştık. Seçimin bittiği akşam saat 21.00 civarında işyerimin camlarını aşağıya indirmişlerdi. Çocuklar birkaç kişiye müdahale edince olayın boyutu bu tarafa yansıdı. Buraya kadar geldi’’ diye konuştu.
Kendisiyle birlikte bir kişinin yaralandığına dikkati çeken Vargün, şöyle konuştu: ‘’Ben aslında olaya karışmak istemedim. Ayırmaya çalıştım. Bu arada bir tanesi taş mı attı fark edemedim. Yeğenim kafasından saçma mermisiyle yaralandı. Belediye seçiminde aynı sıkıntıları yaşadık, Cumhurbaşkanlığında yaşadık şimdide milletvekilliği seçiminde aynı şeyi yaşıyoruz. Şu anda husumetlik devam ediyor. Belediye AK Partinin önceden AK Partinin değildi.’’
AK Parti Kars Milletvekili adayı Selahattin Beyribey de, Vargün’ü hastanede ziyaret etti. 

Beyribey, seçimin sandıkta bittiğini ve sonrasında bu işlerin yapılmasının, hele seçilmiş bir belediye başkanına bu işlerin olmasını kınadığını söyledi. 
Bu tür şeylerin kesinlikle olmaması gerektiğini ifade eden Beyribey, ‘’Seçim olmuş ve bitmiştir. Bundan sonra herkes kendi yolunda ve inançları doğrultusunda devam etmelidir. Barışı uygulamamız lazım. Kars bu konuda sağduyulu olacak ve bu iş kapanacaktır. Şu anda bir kardeşimiz ameliyat oluyor. Başkanımız maalesef tartaklanmış. Her türlü şiddetin karşısında olduğum için bunları yapanları kınıyorum’’ şeklinde konuştu.
 

Etkiletler : ,