Kurumlar Arası Futbol Turnuvası’nda Nefesler Tutuldu
Kurumlar Arası Futbol Turnuvası’nda Nefesler Tutuldu
15 Haziran 2015, Pazartesi
14:00:04
Spor
yorum
10716 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, TFF İl Temsilciliği ile Amatör Sporlar Konfederasyonu (ASKF)’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Kurumlar Arası Futbol Turnuvası’ renkli görüntüler sahne oluyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve 22 takımın katıldığı ‘Kurumlar Arası Futbol Turnuvası'nda bugün Sentetik Saha ve Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Prof. Dr. Abamüslüm Güven Stadyumunda 6 maç oynanacak. Kurumların yoğun ilgi gösterdiği turnuva 3 puanlı lig usulüne göre oynanıyor.
 ASKF Başkanı Burhan Taş, Kurumlar arası futbol turnuvasının bir birinden güzel karşılaşmalara ev sahipliği yaptığını söyledi.
 Taş, “Kars’ta sporu sevdirmek ve kurumlar arasında diyalog ve dostluğu pekiştirmek adına turnuva düzenledik. Burada kimin kazandığı önemli değil. Önemli olan dostluğun ve sporun kazanmasıdır. Şu ana kadar oynan karşılaşmalardan büyük keyif aldık. Bu yıl ikincisin düzenlediğimiz turnuva yoğun ilgi görüyor. Geçmişte Kars’a kaymakamlık kupası, Valilik kupası adı altında turnuvalar düzenleniyordu. Artık bu tür spor turnuvaları düzenlenmiyor. Biz buna öncülük ettik. İnşallah bundan sonra bu tür etkinlikler daha kapsamlı bir şekilde yapılır” dedi.
 Adeta kıran kıran geçen ve izleyenleri heyecanlandıran ‘Kurumlar Arası Futbol Turnuvası’nda bugün Belediye-Bayındırlık, Tarım İl Müdürlüğü-Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Adliye-Kafkas Üniversitesi, Karayolları-Gençlik Spor, Kapalı Cezaevi-Diş Hastanesi ve Müftülük Gazeteciler Cemiyeti karşılaşmaları oynanacak.
 

Etkiletler : ,