Doç. Dr. Çeken, Turizm Politikası ve Planlanması Kitabını Tanıttı
Doç. Dr. Çeken, Turizm Politikası ve Planlanması Kitabını Tanıttı
22 Haziran 2015, Pazartesi
13:17:41
Kültür-Sanat
yorum
3039 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

‘Değişik Perspektifleriyle Turizm Politikası ve Planlanması’ kitabı uzun uğraşlar sonucu yayımlanarak kitap editörlerinden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Çeken tarafından tanıtıldı.

‘Değişik Perspektifleriyle Turizm Politikası ve Planlanması’ kitabı, hammaddesi doğal kaynaklar, öznesi insan olan turizm endüstrisindeki hızlı büyümenin, doğa-insan-bina dengesi de dikkate alınarak önemi vurgulanmaya çalışılmıştır.
10 ayrı bölümden oluşan  ‘Değişik Perspektifleriyle Turizm Politikası ve Planlanması’ kitabı için Doç Dr. Hüseyin Çeken;  ‘’Turizmde sağlıklı büyümenin, bölgesel kalkınmayı da sağlıklı etkileyeceği ve böylece turizm-sağlık-sanayi üçlüsünün birbirilerinin alternatifi değil, bütünleyeni olarak bölgesel gelişimi sağlayacağı kesindir. Kitapta bölüm yazarları kendi konuları çerçevesinde;  eğitim, dış politika, ekonomi gibi farklı perspektifleri, turizm türleriyle bütünleştirerek turizmin planlı yürütülmesi koşuluyla yakın gelecekte ülkemiz ekonomisi içindeki payının giderek artacağını hassasiyetle vurgulamışlardır. Nisan ayında tamamladığımız kitabın editörleri olarak Prof. Dr. Derman Küçükaltan, Yrd. Doç. Dr. Şefik Okan Mercan ve şahsım olmak üzere değerli akademisyenlerin bölüm yazarlığı ile Değişik Perspektifleriyle Turizm Politikası ve Planlanması kitabını özverili bir çalışma sonucu başarıyla tamamladık. ‘’ diye konuştu.
Doç. Dr. Hüseyin Çeken, Değişik Perspektifleriyle Turizm Politikası ve Planlanması kitabının yayımlamasında yer alan kitap editörleri Arel Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derman Küçükaltan’a, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Şefik Okan Mercan’a ve kitapta çalışmaları yer alan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Füsun İstanbullu Dinçer ve eşi Prof. Dr. Mithat Zeki Dinçer’e, Balıkesir Üniversitesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Ayhan Gökdeniz’e, Doç. Dr. Barış Erdem’e, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Yeşiltaş’a, doktora öğrencisi Burçak Akıncı Ekiztepe’ye teşekkür ederek  kitabın bu konuda araştırma yapanlara ışık tutacağını umduklarını kaydetti.
 

Etkiletler : ,