KARS, ARDAHAN VE IĞDIR HEMŞEHRİ GECESİNDE KAFKAS RÜZGÂRI ESTİ
KARS, ARDAHAN VE IĞDIR HEMŞEHRİ GECESİNDE KAFKAS RÜZGÂRI ESTİ
22 Haziran 2015, Pazartesi
13:20:21
Kültür-Sanat
yorum
2602 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Kepez Belediyesi, Ramazan etkinliğinde Anadolu’nun farklı kültürlerini Antalyalılarla buluşturuyor.

Kepez Ramazan sahnesinde ilk etkinliği Kars, Ardahan, Iğdır Kültür ve Dayanışma Derneği gerçekleştirdi. Hemşehri gecesindeki Kafkas yöresi halk oyunları gösterisi, alanı dolduran yüzlerce kişi tarafından büyük alkış aldı. Kars, Ardahan, Iğdır yöresinin kültürlerinden örneklerin sunulduğu geceye halk ozanlarının atışması da renk kattı. Ozanlar Bilal Ersarı ve Ensar Şahbazoğlu, sazlarıyla, sözleriyle Kepez’e, Doğu’nun ezgilerini getirdiler.
 Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Kars, Ardahan, Iğdır hemşehri gecesini eşi Dr Ayşe Tütüncü ile vatandaşların arasında izledi. Sahneye davet edilen Başkan Tütüncü, konuşmasına, Türkiye’nin dört bir yanının ayrı bir güzel olduğunu belirterek, “Karadeniz bir başka güzel. Doğu Anadolu bir ayrı güzel. Trakya bambaşka güzel. Ege, Efelerin hoyrat naralarıyla çok güzel. Akdeniz, Zeybek ve Yörük ile güzel. İç Anadolu aynı şekilde. Güney Doğu Anadolu canımız, ciğerimiz. Allah'a binlerce şükürler olsun ki, Cennet gibi bir toprağın üzerinde, bu toprağı süsleyen, güzelleştiren canlarla, gönüllerle güzel bir ortamı paylaşıyoruz” dedi.
 Başkan Tütüncü’nün konuşmasının ardından, ozanlar Bilal Ersarı ve Ensar Şahbazoğlu’na çiçek takdim ederek teşekkür etti.
 

Etkiletler : ,