Yaz Spor Okulları açıldı
Yaz Spor Okulları açıldı
29 Haziran 2015, Pazartesi
15:21:27
Spor
yorum
10320 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz spor okullarının açılış töreni yapıldı.

Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Halit Paşa Sentetik Sahada düzenlenen törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İl Temsilcisi Metin Rıza Akıl, sporcular, antrenörler ve aileler katıldı.

Yaz Spor Okullarının öneminden söz eden Polat, çocukları ve gençleri spora kanalize etmek, sporu sevdirmek, alkol, sigara, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklardan korumayı amaçladıklarını anlattı.
Polat ayrıca, çocukların ve gençlerin ruhen ve bedenen sağlıklı, vatanını ve milletini seven, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda hareket eden, hoşgörülü, arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi güzeli takdir edebilen, saygılı, kurallara riayet eden, erdemli, elit sporcuları yetiştirmek olduğunu kaydetti. Polat, sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak, Türk sporuna ve spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak için uygulanan Yaz Spor Okullarının eğitim sağlık ve gelişime katkısından da söz ederek, 05-18 yaş grubundaki spor eğitim faaliyetlerinin içinde bulunan çocuklar, gençler, engelli vatandaşlar ile eğitim programında görev alacak spor eğitimcileri ve personelinin de katıldığı Yaz Spor Okullarının eğitim öğretim döneminde de etkin halde tutulacağını söyledi.
Polat, “81 ilde Yaz Spor Okulları projesi düzenlenmektedir. Bu projeye 05-18 yaş arası gençlerimizi spora yönlendiriyoruz. Okullar tatil olduktan sonra boş zamanlarını değerlendirmek ve spor alt yapısını oluşturmayı amaçladık. Kulüplere milli takımlara sporcu yetiştirmek için bu uygulamamız her yıl devam etmektedir. İlimizde de bu anlamda 20 branşta Yaz Spor Okulları açtık. Bu proje okullar açılanan kadar devam edecek ancak biz okullar açılında bunlar bitsin istemiyoruz. Bizim yıl boyu sportif faaliyetlerimiz devam etmektedir. Zaten öğrenciler spora, spor salonlarına geldiği zaman kendi branşlarında kendilerini yönlendirecek hocaları bulacaklardır. Bu vesile ile milli takım sporcuları ilimizden de yetişmiş olacaktır. Bu yıl yine hedefimiz en az 1000 çocuğumuzu sporla buluşturmaktır, inşallah muvaffak oluruz.” dedi.
Konuşmaların ardından yaz spor okullarına kayıt yaptıran öğrenciler Türk Sporu adına and içti.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan Yaz spor okullarında tenis, boks, jimnastik, voleybol, futbol, masa tenisi, basketbol, judo,tenis ve atletizm kursları bulunuyor.
Yaz Spor okullarına katılmak isteyen 5-18 yaş grubu çocuk ve gençlerin halen başvuruları devam ediyor.
 

Etkiletler : ,