Genç Kafkars Spor Kulübü 2. lige yükseldi
Genç Kafkars Spor Kulübü 2. lige yükseldi
09 Temmuz 2015, Perşembe
16:15:35
Spor
yorum
10050 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Geçtiğimiz 2014-2015 voleybol sezonunda 3. ligde mücadele eden ve ligi iyi bir sıralamada tamamlayan Genç Kafkars Spor Kulübü Federasyonun aldığı kararla finalde mücadele eden dört takımın hepsini ikinci lige çıkmasını kararlaştırdı.

3 lig finallerine giden dört takım arasında bulunan Genç Kafkars Spor Kulübü erkek voleybol takımı finallerde elenmişti ancak Türkiye voleybol federasyonu ikinci lige çıkan takım sayısını arttırınca Genç Kafkars Spor Kulübü erkek voleybol takımı da ikinci lige çıkmış oldu.
Bu yıl 2015-2016 voleybol mücadele sezonunda ikinci kez ikinci ligde karsın gururu ve Kars’ı profesyonel anlamda temsil eden tek takım olan Genç Kafkars Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı bu yıl alacağı destek veya desteklerle hedefini 1. lige taşıyacak.
İkinci lige çıkan Genç Kafkars Spor Kulübü Başkanı Emre Okan Bayramoğlu “Kulübümüz 2010 yılında kuruldu. Henüz kısa bir geçmişimiz var ve genç bir kulübüz. Kurulduğumuz yıl hedeflerimiz her yıl bir üst ligler ve en son olarak 1. Lige çıkmaktı. Tabi ki Kars ve bizim ekonomik şartlarımızda bu biraz hayal gibi gelmişti. ancak bu ikinci kez oldu ikinci lige çıkmamız demek ki birinci lig bize o kadar uzak değil ama ekonomi olunca herşey olabilir. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl 3’üncü Lig mücadele ediyorduk. Ekonomik koşullar nedeniyle iyi bir çıkış yapamadık ama ilk dörtlü finalde iyi mücadele sergiledik ve Türkiye Voleybol Federasyonu aldığı kararla finalde mücadele eden dört takımında 2. Ligde mücadele vermesine karar vermiş sevinçliyiz. Umarız bundan sonra bu mücadelemizde Kars halkını ve yardımseverleri yanımızda görürüz.” dedi.
Öte yandan yıllardır Genç Kafkars voleybol takımını çalıştıran Teknik Adam Aytekin Alibeyoğlu da, takımının 2. Lige çıkmasından dolayı mutlu olduklarını ve 2. lig'de Kars için, takımı için elinden geleni yapacağını belirtti.

 

Etkiletler : ,