Kars’ta 'Yıldız'lar geçidi
Kars’ta 'Yıldız'lar geçidi
12 Temmuz 2015, Pazar
19:41:21
Kültür-Sanat
yorum
2880 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Karslı işadamı Karsspor Kulüp Başkanı Muharrem Yıldız, bu yıl ikincisini düzenlediği Ramazan Şöleninde unutulmaz bir gece yaşattı. Renkli ve coşkulu geçen gecede sahne alan ünlü sanatçılar Karslıların gönlünde taht kurdu.

Serhat Boyları Dernek Başkanı Muharrem Yıldız tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl ikincisini düzenlenen iftar ve Ramazan şöleni konserinde, bu türden etkinliklere susamış Karslılar büyük coşku yaşadı.
Gecede sahne alan sevilen sanatçı İntizar performansıyla Karslılara doyumsuz müzik ziyafeti sundu. İntizar şiddetli rüzgar nedeniyle oluşan soğuk hava nedeniyle sık sık üşüdüğünü dile getirerek Karslıların coşkusu ile ısındığını söyledi. Ünlü sanatçı İntizar söylediği eski ve yeni şarkılarının yanı sıra Azeri türküler de söyledi. Bunun üzerine Karslılar sahneye çıkarak oynayınca, sahne çökme tehlikesi geçirdi. Konserin son bölümünde Serhat Boyları Dernek Başkanı Muharrem Yıldız, İntizar’a çiçek vererek Kars’a geldiği için teşekkür etti.
İntizar’ın konseri öncesi Karslı genç sanatçı Suat Aslan’ın da sahne aldı. Karslı olarak ilk kez kendi memleketinde sahne almaktan dolayı son derece mutlu olduğunu söyleyen Suat Aslan, Kars türküleri de söyleyerek Karslılarla halay çekti. Aslan sık sık Karsspor’a destek çağrısında bulunarak Başkan Muharrem Yıldız’a kendisini Karslılarla buluşturduğu için teşekkür etti.
Konserler öncesi ve sonrasında Semazen ve İlahi grupları da Kars halkına tasavvuf ve manevi coşku yaşattı. Ramazan gecelerinin vazgeçilmezleri olan Hacivat ve Karagöz de Kars sokaklarında vatandaşları Ramazan şölenine davet etti. Hacivat ve Karagöz konser alanında esprileri ve kendi aralarında yaptıkları şakalarıyla konser alanında bulunan çocuklara doyumsuz bir anlar yaşattı. Sunuculuğu üstlenen Erzurumlu Meddah ise Karslıları coşturdu.
TARAFTARLAR BAŞKANLARINI YALNIZ BIRAKMADI
Karssporlu Harbiler 36 taraftarlar gurubu da etkinlik boyunca Karsspor Başkanı Muharrem Yıldız’ı yalnız bırakmadı. Konser alanında sık sık Başkan Yıldız ve Karsspor lehinde sloganlar atan taraftarlar yıkılan Kars Şehir Stadyumunun bir an önce yeniden inşa edilmesi çağrısında bulunarak yetkililere göndermede bulundular. Takımlarının formalarını taşıyan taraftarlar etkinlik boyunca görev yaparak konser alanında düzeni sağlamak için Başkan Yıldız’a destek verdiler. Öte yandan Yıldız Karsspor Marşını yazan ve besteleyen Karslı müzisyen Sinan Osmanoğlu ve diğer emeği geçenlere çiçek taktim etti.
YILDIZ, YALNIZ KALDI
İftar saatinde ise Karslılara döner ikram edildi. Muharrem Yıldız tarafından 5 ayrı restorana döner vurdurularak etkinliklere katılanlara ve vatandaşlara iftar yemeği olarak ikram edildi. Geç saatlere kadar süren Ramazan coşkusu sırasında Karslılara seslenen Yıldız, birlik ve beraberlik mesajlarında bulunarak partisi MHP’den ihraç edilmesi ve Karsspor konusunda göndermelerde bulundu. Geçtiğimiz yıl düzenlediği Ramazan Coşkusuna rağmen bu yıl ise yalnız kaldığı gözlenen Yıldız’ı alanı dolduran binlerce Karslı yalnız bırakmadı.
BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERDİ
Bu gece Karslıların tüm Türkiye ve Dünyaya birlik ve beraberlik mesajı verdiğini ifade eden Yıldız: “Kars’ta Azeri, Terekeme, Alevi, Kürt, Yerlilerin yanı sıra bazı siyasetçilerin unuttuğu Karadenizlilerin ve başka vatandaşlarımız da yaşamaktadır. Sizler buradan Türkiye’ye bir mesaj verdiniz ve dediniz ki ‘Siz ne yaparsanız yapın, siyasi düşüncelerinizle geçtiğimiz seçimde bile bizi ayrıştırmaya çalıştıysanız da biz Kars halkı olarak el eleyiz, birlikteyiz, hep bir aradayız, kardeşçe barış ve huzur içerinde bir arada yaşamaya devam edeceğiz’ diyorsunuz. Bu gece biz bunu gördük. Bu gece her kes bu meydandan haykırıyor ve diyorsunuz ki, ‘Bizin huzurumuzu kimse bozamaz. Biz kardeşçe yaşayacağız. Çünkü bizim ecdadımız da bu topraklarda kardeşçe yaşadı. Ben sizlerle gurur duyuyorum. Bu halk geçmişte düşmanların karşı topraklarını şerefleriyle ve namuslarıyla korumuş ve boyun eğmemiş neslin torunlarısınız” dedi.
'SERHAT KARS', SON DERECE ÖNEMLİDİR
Serhat Kars’ın son derece önemli olduğunu da konuşmasında ifade eden Serhat Boylar Dernek Başkanı Muharrem Yıldız: “Serhat Kars, belki birlerinin uzaktan bakarken algılayamadığı ve Serhat Kars’ta yaşayanların hangi görevi üstlendiklerinin farkında değiller. Kars’ta yaşayan herkes hudut, namus ve bayrak bekçiliği görevi yapıyor. Çünkü siz sınırları parayla, devlet imkanlarıyla değil kendi imkanlarınızla koruyanlarsınız. Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Sizin dedeleriniz burada ilk cumhuriyeti kurmuşlarıdır. Siz onların torunlarısınız. Siz Karslılar Türkiye’nin Türk dünyası ile buluşmasındaki tek kapısınız. Bu topraklar, ilk inanç kültürümüzün oluştuğu ilk Cuma namazının kılındığı ve ilk caminin inşa edildiği topraklardır. Eğer bu toraklarda yaşamaya devam etmek istiyorsak, çocuklarımızın geleceğini düşünüyorsak tek yapmamız gerek el ele vermektir. Aranıza nifak ve fesat sokmayacaksınız. Kendinizi O’cu, Bu’cu diye ayırt ettirmeyin. Kardeşçe bir arada yaşamalıyız.
BEN BU ŞEHRİN ÇOCUĞUYUM
Bu şehrin çocuğuyum. Bu şehirden ayrıldıktan sonra hep bu şehir için daha neler yapabilirim, nasıl hizmetlerim olur diye planlar yaptım ve hep Kars’ı düşündüm. Allah nasip etti STK olarak sizlere hizmet etme şansını buldum. Bir arzum vardı ve diyordum ki hep hemşerilerimiz siyasetçilerden Kars’a hizmet getirmiyorlar diye şikayet ederlerdi. Siyasetçiler hep seçime 3 ay kala gelir sadece sizlerden oy ister ve daha sonra gider bir daha da geri gelmezlerdi. Muharrem Yıldız’ın da bir derdi vardı. O da bu türden bir siyasetçi değil de her günü olmasa da haftanın birkaç gününü Kars’ta geçiren, Kars’ın sorunlarını çözmek için çalışan ve projelerini ortaya koyabilen ayrıştırmadan kucaklayacak bir derdimiz vardı. Ama yüce Rabbim nasip etmedi. Çok ta önemli değil. Bugün siyasi bir partinin temsilcisi olarak karşınızda değilim ama Serhat Boyları Dernek Başkanı ve Karsspor Başkanı olarak sizin öz evladınız olarak yanınızdayım. Hizmet etmek için her zaman varım. Siyasi kimliğim olmasa bile benimle sizin arasına kimse giremez. Bizim bugün burada bir araya gelmemizden rahatsız olanlar vardı. Bu alanları doldurmanızı istemeyenler bile vardı. Bu alanları doldurmanızı istemeyenler vardı. Karslıların bir araya gelmesin, el ele vermesin, halay çekmesin, bölünsünler, parçalasınlar ve böylece birilerinin ekmeğine yağ sürülsün. Ama siz onu yapmadınız. Ele ele vererek çok şeyler yapabiliriz.
SEÇİLMİŞLER VE ATANMIŞLAR KARSSPOR’UN ÖNÜNE HEP ENGEL KOYDULAR
Karsspor Başkanı olarak Kars’a ilk geldiğim de dediler ki: ‘Karspor pimi çekilmiş bir bombadır. Muharrem Yıldız’ın kucağına verdiler ve Muharrem Yıldız ile birlikte infilak edecek.’ İnanın Allah’a ki bu şehirde yaşayan seçilmişler, atanmışlar ve kurum müdürleri bizimle birlikte yol yürümek yerine, Karsspor başarısız olsun diye önümüze konulacak ne kadar engel varsa koydular. Elektriklerimizi kestiler, psikolojimizi bozdular. Ama biz yılmadık. Karsspor kulüp başkanı olarak bu şehirde hiç kimsenin kapısını çalıp bir kuruş istemedik. Dedik ki ‘Şeref ve namusumuzla Karspor’u aldıksa kimseye muhtaç etmeden çoluk çocuğumun rızkını harcayarak çalışırım.’ Kars’ta ki gençlerimizin hiçbir alanda spor yapma şanları yok. Ama şehirdeki her kes nedense bu sporu desteklemek yerine köstek olmak için büyük gayret sarf ediyorlar. Düşünün ki gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için il genelinde kurumlarımız vali, başkan ve kaymakamlarımız olsa pırıl pırıl gençlerimiz spor ile birlikte kötü alışkanlıklardan uzak durmuş olur. Ama ne yazık ki bu şehrin kaderinde mi var bilmiyorum ama atanmışı da aynı, seçilmişi de aynı. Gelen sadece gideceği günü düşünerek sadece zaman dolduruyor gün sayıyor ve daha sonra da çekip gidiyor.
KARSSPOR BAŞKANLIĞINA DEVAM
Karspor başkanı olarak bir şanssızlık yaşamış olabiliriz. BAL Liginden düşmüş olabiliriz ama Karsspor başkanlığını bırakmıyorum ve devam edenciğim. Takımımızı gittiği yere kadar taşıyacağız. Başkanlığım boyunca cefakar ve vefakar Karsspor taraftarları soğuk, çamur çile demeden bana ve takımlarına destek verdiler. Polisin itmesine rağmen, Valinin suçlaması ve cezalandırmasıyla karşı karşıya kalmalarına rağmen tek sevdaları vardı. O da Karsspor du. Onca eziyet çekmelerine rağmen yılmadılar ve Karsspor’u sevmekten hiç vaz geçmediler.” ifadelerini kullandı.
 

Etkiletler : ,