YURDAKOŞ’UN KADİR GECESİ MESAJI
YURDAKOŞ’UN KADİR GECESİ MESAJI
13 Temmuz 2015, Pazartesi
11:49:30
Gündem
yorum
13313 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

AK Parti Kars İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş Mübarek Kandil Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Yurdakoş mesajında bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi ve yaklaşan Ramazan Bayramının tüm Kars halkı ve insanlık alemine hayırlar getirmesi dileklerinde bulundu.
Ramazanla birlikte zenginleşen ve Kadir Gecesinde artan, sevgi, merhamet ve yardımlaşma duygularının hayatın her alanında ve yıl boyu devam etmesi dileklerinde de bulunan Yurdakoş mesajında: "Bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi, insanların Allah’a yakın olduğu gecelerin en önemlisidir. Peygamberimiz, faziletine inanarak ve sevabını yalnız Allah’tan umarak bu geceyi güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı müjdesini vermiştir. Kadir Gecesi, karanlıklar ve cehalet içinde yüzen insanoğluna kurtuluş yolunu gösteren Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in, Allah tarafından sevgili Peygamberimize ’oku’ emriyle vahi edilmeye başlandığı ilk gecedir ve bin aydan daha hayırlı olduğu yine bizzat Allah tarafından belirtilmektedir. Bu nedenle bu mübarek geceyi iyi değerlendirerek dünya ve ahretimizi üstün kılacak ameller yapmaya gayret edelim.” dedi.
Kadir Gecesi’nin aynı zamanda bayramın müjdecisi olduğunu da hatırlatan Demirden,’’Kadir Gecesi ile birlikte bayram havasını da solumaya başladığımız şu günlerde, tüm Karslı hemşehrilerimin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ilimiz, ülkemiz, İslam Dünyası ve bütün insanlık için hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum’’ şeklinde konuştu.
 

Etkiletler : ,