İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
İl  İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
13 Temmuz 2015, Pazartesi
11:52:45
Gündem
yorum
13232 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Üç ayda bir yapılan Kars ili istihdam ve mesleki eğitim kurulu olağan toplantısı Vali Günay Özdemir Başkanlığında yapıldı.

Kars İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, Valilik  binası toplantı salonunda Kars Valisi Günay Özdemir’in Başkanlığında, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu asil üyelerinden Kars Belediye Başkan V.  Hüseyin Polat, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yusuf Bulut, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri V. Vali Yardımcısı Adem Ünal, Milli Eğitim Müdürü  Gökhan Altun, Serhat Kalkınma Ajans Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüsnü Kapu, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü V. Recep Koçoğlu, İl Ticaret Müdür V. Hava Arat, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyon Temsilcisi Abdullah Necli, Türk-İş Temsilcisi Yusuf Erdoğdu, Hak – İŞ Temsilcisi Mürsel Aslan Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Temsilcisi Şerife Sıttıka Ertaş, Kars Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanlığı Temsilcisi Burhan Beytut, Kafkas Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yüksel Koçak’ın katılımları ile üyelerin çoğunluğunun toplantıya katıldı.
Açılış konuşması Vali Günay Özdemir tarafından yapıldı. Toplantıda Kars Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yusuf Bulut İŞKUR İl Müdürlüğünün yapılan çalışmalar ve kurum hedef gerçekleştirmeleri hakkında kısa bilgi verildikten sonra  toplantının gündem maddelerine geçildi.
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu organı Denetim kurulunca hazırlanan son 3 aylık (Nisan, Mayıs, Haziran) Kurslara ilişkin denetim raporlarının Kurul onayına sunuldu.
Yıllık Eğitim Planında yer almayan Keçe Aksesuarları Yapımı mesleğinde Kars  Halk Eğitimi Merkezi ile İşbirliği kapsamında kurs açılmış olup, ilgili mesleğin 2015 yılı Yıllık Eğitim Planına dahil edilmesi hususunun Kurul onayına sunuldu.
3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince Mesleki ve Teknik okullarında  eğitim gören 12. Sınıf öğrencilerinin 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince işletmelerde Mesleki Eğitim görmelerinin bir zorunluluk olduğunda hareketle,  İlimizde bulunan 10 ve üzeri  personel çalıştıran işletmelerde 2015-2016 Eğitim döneminde  işletmelerde mesleki eğitim görmeleri için kontenjanların belirlenerek öğrencilerin ilgili işyerlerine alanlarına göre yerleştirilmesi hususunda çalışmaların yapılması hususunun Kurul toplantısında görüşüldü.
3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince Kalfalık ve ustalık sınavlarında 6 dönem  görev alan  esnaf oda temsilcilerinin  yerine yeni temsilcilerin seçilmesi hususunu Kurul toplantısında görüşüldü. Tüm gündem maddeleri görüşüldükten sonra bir sonraki İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantı tarihi görüşüldü.
Son olarak Kurul Üyelerinin Dilek, temennileri alınarak toplantı sona erdi.
 

Etkiletler : ,