Kars'ta 6 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Kars'ta 6 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
10 Şubat 2017, Cuma
18:57:41
Gündem
yorum
911 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Kars’ta sigara kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonda 6 bin 690 paket kaçak sigara ele geçirildi. Olayla ilgili olarak şüpheli 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden birisi tutuklandı.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Iğdır ilinden Kars’a araç ile gümrük kaçağı sigara getirileceği bilgisi alınması üzerine KOM ekiplerince yapılan çalışmalarda bahse konu araç Selim-Kars karayolu üzerinde seyir halında görülerek, takibe alındı.
Takibe alınan araç Sanayi Kavşağında kontrollü bir şekilde durdurulmuş, adli makamlardan ilgili talimat ve kararlar alındıktan sonra araç üzerinde yapılan incelemelerde, aracın kasa ve yakıt deposunda orijinalinde olmayan, sonradan kaçakçılık amaçlı özel olarak yaptırılan “zula” diye tabir edilen gizli bölmelerde değişik markalarda toplamda 6 bin 690 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Olayla ilgili araçta bulunan 2 şüpheli gözaltına alındı.
Gözaltına alınan şüphelilerden 1’i Kars Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından serbest bırakılırken, diğer şüpheli tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim gönderildi.
 

Etkiletler : ,