Dolu'nun 19 Mayıs mesajı
Dolu'nun 19 Mayıs mesajı
18 Mayıs 2017, Perşembe
20:06:04
Gündem
yorum
224 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Kars Vali Yardımcısı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Erdinç Dolu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Dolu, mesajında şunları kaydetti: "19 Mayıs 1919 günü, Türk milletinin büyük uyanışının gerçekleştiği, işgalci güçlere karşı başkaldırının başladığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya istiklal, ya ölüm” sloganıyla millet egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği büyük gündür.
Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gelişerek yükselmesinin ancak Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen Atatürk, Cumhuriyetimizin ve inkılapların muhafazası ve savunulması görevini birçok sözünde vurguladığı gibi her zaman inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine vermiştir.
19 Mayıs 1919’da başlayan Milli Mücadele’nin ışığında çağdaş, demokratik ve hukuk devleti olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Türk gençliğinin üstün gayret ve çabaları sayesinde güçlü bir ülke olarak sonsuza dek var olacaktır.
Bu duygu ve inançla, gençlerimizin ve tüm ulusumuzun Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, muhterem gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum."
 

Etkiletler : ,