AK Parti İl Başkanı Çalkın'ın 19 Mayıs mesajı
AK Parti İl Başkanı Çalkın'ın 19 Mayıs mesajı
18 Mayıs 2017, Perşembe
20:15:19
Gündem
yorum
264 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

AK Parti Kars il Başkanı Adem Çalkın, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98'inci yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Çalkın, mesajında şunları kaydetti: “Gazi Mustafa Kemal'in Samsun'a ayak basıp,  aziz millet ile istiklal mücadelesinin meşalesini yaktığı, Milli Mücadelenin sembol günü olan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nın 98.yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz.
Anadolu halkının vatanını kurtarmak için başlattığı topyekûn mücadelenin adı olan 19 Mayıs, Türk milletinin binlerce yıllık köklü tarihine dayanarak verdiği var olma mücadelesi ve kurtuluş savaşının başlangıcı, vatanın kurtarılması ve milletimizin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşaması amacıyla atılan tarihi bir adımdır.
Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makûs talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmış, “milli egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir.
Dünyadaki mazlum milletlerin son umudu olan Türk milletini Anadolu’nun ortasında küçük bir toprak parçasına sıkıştırma planlarını dün nasıl bir milli şahlanışla yırtıp atmışsak, bugün de ülkemiz üzerinde oynanan oyunları aynı ruhla yırtıp atacak iradeyi ortaya koyması gerekenler, istikbalimizin sembolü gençlerimizdir.
Sevgili Gençler
Ülkemizin en önemli potansiyeli sizlersiniz. Sizler de, bunun bilincindeki nesiller olarak, kendinizi en iyi şekilde yarınlara hazırlamalısınız, küreselleşmenin beraberinde getirdiği hız ve dönüşüm dünyasına yabancı kalmamalı, dünyayı anlamak, değişimleri ve yenilikleri yakalamak amacıyla yeteneklerinizi geliştirebilmelisiniz.
İnanıyorum ki sizler, almakta olduğunuz eğitim ile barışın, hoşgörünün, centilmenliğin, demokratik kültürün ve vatan sevgisinin en seçkin temsilcileri olacak ve sizden sonra gelen nesillere bugün olduğundan çok daha müreffeh bir ülke bırakacaksınız.
Çünkü Türkiye'nin istikbali, milletimizin umudu ve göz bebeği olan siz gençlerimizin omuzları üzerindedir. İnanıyorum ki sizler, tarihimizden aldığınız ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaksınız.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, siz Karslı hemşerilerimin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nı kutluyorum.”
 

Etkiletler : ,