Kars'ta el sanatları sergisi açıldı
Kars'ta el sanatları sergisi açıldı
19 Mayıs 2017, Cuma
19:04:01
Gündem
yorum
266 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Kars Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2016-2017 el sanatları sergileri kapsamında el sanatları sergisi açıldı.

El sanatları yıl sonu sergisinde kursiyerler tarafından yapılan bir yıllık el ürünleri yer aldı. Sergide ahşap işlemesi, ahşap boya, kırk yama ve benzeri nakış çalışmaları her dalda el sanatının yer aldığı sergi açılışına Kars İl Halk Kütüphanesi sergi salonunda İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Yener Kaya, İş-Kur İl Müdürü Yusuf Bulut, İl Kültür ve turizm Müdürü Hakan Doğanay, Halk Eğitim Müdürü Acihan Koçoğlu ve davetliler katıldı. Sergi açılışında imam hatip lisesi kız öğrencileri semazen gösterisi büyük ilgi gördü.
Açılışta konuşma yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yener Kaya, "Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda usta öğreticilerimiz el sanatlarıyla ilgili yapmış oldukları çalışmaları bugün burada sergilemişler bizlerde değerli davetlilerimizle birlikte açılışını yapıyoruz. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma ve kursiyerlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. diye konuştu.
Ardından El sanatları ve giyim kursu öğretmeni Nuran Coşkunaras ise "Bugün kursiyer arkadaşlarımızla hazırlamış olduğumuz el sanatları ve giyim sergisini Kars Halk Kütüphanesi sergi salonunda açmış bulunmaktayız yılsonu sergimizde el sanatları, giyim kuşam ve el örgü işlemelerinin sergilendiği bir sergi. 14 kursiyerimizle birlikte yüz âdete yakın ürünümüz var burada." dedi.
Açılış ve konuşmaların ardından Kars İmam Hatip Lisesi Kız Öğrencileri semazen gösterisini sergiledi. Gösteri davetliler tarafından alkışlandı.
 

Etkiletler : ,