Kars’ta “Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği Kızılay Anaokulu” açıldı
Kars’ta “Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği  Kızılay Anaokulu” açıldı
13 Şubat 2018, Salı
16:53:48
Gündem
yorum
93 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Kars’ta “Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği Kızılay Anaokulu” açıldı

Başbakanlık himayesinde Türk Kızılayı İstanbul ve Kars Şubelerinin girişimleri ile yapılan “Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği  3 derslikli Kızılay Anaokulu” görkemli bir törenle açıldı. 
Mehmetçik İlkokulu bahçesindeki açılışa Başbakan Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan  telekonferans ile katıldı.
Başbakan Yıldırım, törende yaptığı konuşmasında, Türkiye'deki okul öncesi eğitimin son 15 yılda 4-5 kat arttığına dikkat çekti.
“81 il 81 Anaokulu” projesinin sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirten Yıldırım, eğitime ve insana yapılan yatırımın dünyadaki en anlamlı ve dönüşü fazla olan yatırım olduğunu söyledi.
“Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği  3 derslikli Kızılay Anaokulu” Başbakan Yıldırım’ın telekonferans sistemi ile bağlanmasıyla açılışı gerçekleştirilerek eğitime başladı.
Açılış, Vali Rahmi Doğan, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta,  Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Kızılay Kars Şube Başkanı Necati Dallı, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç ve davetliler tarafından yapıldı.

kars’ta-“turkiye-azerbaycan-kardesligi--kizilay-anaokulu”-acildi-(1).jpgkars’ta-“turkiye-azerbaycan-kardesligi--kizilay-anaokulu”-acildi-(2).jpgkars’ta-“turkiye-azerbaycan-kardesligi--kizilay-anaokulu”-acildi-(3).jpgkars’ta-“turkiye-azerbaycan-kardesligi--kizilay-anaokulu”-acildi-(4).jpg

Etkiletler : ,