Kars'ta terör operasyonu: 11 gözaltı
Kars'ta terör operasyonu: 11 gözaltı
13 Şubat 2018, Salı
17:46:18
Gündem
yorum
96 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Kars'ta terör operasyonu: 11 gözaltı

Kars’ta sosyal medya üzerinden PKK/PYD/YGP bölücü terör örgütü mensuplarını övücü paylaşımlarda bulunan 11 şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınanların ikametlerinde 1 kaleşnikof, 3 av tüfeği, 1 tabanca, çok sayıda fişek ve örgütsel doküman ele geçirildi.
Kars İl Jandarma Komutanlığı tarafından sosyal medya üzerinden PKK/PYD/YPG bölücü terör örgütü ve mensuplarını övücü paylaşımlarda bulunanlara yönelik yapılan çalışmalar ve adli makamların talimatları doğrultusunda eş zamanlı operasyon düzenlendi.
Operasyon kapsamında, Kars İl merkezi, Kağızman ve Digor İlçelerinde  11 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
Gözaltına alınan şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramada, 1 adet Kaleşnikof marka silah, 1 adet şarjör  (Kaleşnikof), 113 adet fişek (Kaleşnikof), 3 adet av tüfeği, 12 adet fişek (av tüfeği), 1 adet tabanca (kurusıkı), 9 adet cep telefonu, 3 adet tablet, 8 adet flaş bellek ile çeşitli miktar ve adetlerde örgütsel bez parçaları, anahtarlık, CD/DVD/ kaset, resim, kartpostal, not defteri ve kitap ele geçirildi. 
Gözaltına alınan şüpheliler soruşturma işlemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlara sev edilecek.
İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, “Kars İl Jandarma Komutanlığı,  asli vazifesi olan tüm vatandaşlarımızın emniyet ve huzuru ile asayişin temin ve muhafazasını sağlamak için sorumluluk sahasında son BTÖ mensubu etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadele faaliyetlerine kesintisiz olarak devam edecektir” denildi.

kars’ta-pkkpydypg-bolucu-teror-orgutu-ve-mensuplarini-ovucu-paylasimlarda-bulunan-11-sahis-gozaltina-alindi.jpg

Etkiletler : ,