SUSUZ MESLEK YÜKSEK OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ 2012 yılında kurulan ve 2014 yılında ilk öğrencilerini alan Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Susuz Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını verdi.
Akyaka’da Okullar Hayat buldu Akyaka İMKB Anadolu Lisesi öğretmenleri ve okul idaresi el ele vererek okula bir voleybol ve basketbol sahası kazandırdılar, Çevre düzenlemesini de yaparak atık malzemeleri de bahçe işlerinde kullandılar. Kullanılmayan masa ve sıralarla ağaçları koruyan öğretmen ve öğrenciler bahçe işlerinde de yine el ele vererek çalıştılar.
ARPAÇAY’DA ÖĞRENCİLERİN SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ Arpaçay 3 Kasım YBO öğrencileri, kendi beceri ve emekleri ile hazırladıkları resimler ve projeleri okul bahçesinde sergiledi.
BUSKİ’DEN KARS'TA SOSYAL SORUMLULUĞA ANLAMLI DESTEK Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Bursa Şubesi’nin 4 yıldır “Saklamıyorum, Paylaşıyorum” sloganıyla sürdürdüğü kitap ve oyuncak kampanyasına, çalışanlarından temin ettiği kitaplarla destek oldu.
DOLU, ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET TÖRENİNDE YALNIZ BIRAKMADI Kars’ın Selim İlçesi’nde 2016-2016 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.
ARPAÇAY ATATÜRK İLKOKULU´NDA OKUMA BAYRAMI Arpaçay Atatürk İlkokulu 1. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri tarafından “Okuma Bayramı” programı düzenlendi.
Halit Paşa Ortaokulu Türkiye İkincisi Oldu Puanlı Atletizm Yarışması’nda Kars İl Birincisi, ardından Erzincan’da düzenlenen bölge şampiyonasında Bölge Birincisi olan Kars Halit Paşa Ortaokulu Erzurum’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda ikinci oldu.
Ziya Gökalp’ta Okuma Bayramı Ziya Gökalp İlköğretim Okulu 1.Sınıf öğrencileri, Okuma Bayramı’nı düzenledikleri muhteşem programla kutladılar.
KAÜ SOSYAL BİLİMLER MYO’DA MEZUNİYET TÖRENİ Kars Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu (MYO) ‘da 2015-2016 eğitim-öğretim yılını tamamlayan öğrenciler kep attı.
Huzurlu Okul Huzurlu Toplum Projesi Otomasyon Sistemi tamamlandı Kars Valiliği koordinasyonunda, Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından TRA2/DFD/0028 referans nolu Doğrudan Faaliyet Programı kapsamında finanse edilen “Huzurlu Okul Huzurlu Toplum Projesi Otomasyon Sistemi” ile ilgili tanıtım toplantısı ve sistem eğitimi tüm ilçelerde tamamlandı.
Kağızman İmam Hatip Lisesi’nde Mezuniyet Coşkusu Kağızman Anadolu İmam Hatip Lisesi 2015-2016 eğitim öğretim yılında mezuniyet coşkusu yaşadı.
İmam Hatip Ortaokulunda TÜBİTAK eserleri sergilendi Kars İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) projeleri kapsamında hazırladıkları eserleri sergiledi. Fuarda; babası kepçe operatörü olan bir öğrencinin icadı ve amacı ise dikkatlerden kaçmadı.
ESENYAZI ORTAOKULU’NDA TÜBİTAK BİLİM FUARI Kars Merkez Esenyazı Ortaokulu’nda ilk kez düzenlenen TÜBİTAK bilim fuarı büyük ilgi gördü.
Susuz’da Belge Sevinci Susuz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde, 2015- 2016 eğitim öğretim yılında 22 dalda 70 kurs açıldı.
GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI İLK BELGELERİNİ ALDI Kars’ta 2012 yılında kurulan ancak iki yıl aradan sonra 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci alan ve bir süredir Haydar Aliyev Mesleki Teknik Lisesi’nde eğitim öğretime devam eden Fahrettin Kırzıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi, hazırladıkları yıl sonu etkinliğiyle hem hünerlerini sergilediler, hem de misafir oldukları okuldaki son etkinliklerine imza attılar.
Zübeyde Hanım İlkokulu Anasınıfı Sergisi ve Sene Sonu Gösterileri Kars Merkez Zübeyde Hanım İlkokulu Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Toplantı Salonunda Anasınıfı sergisinin açılışı ile başladı, akabinde de sınıfların hazırladığı sene sonu gösterileri sergilendi.
VALİ GÜNAY ÖZDEMİR FEN LİSESİ’Nİ ZİYARET ETTİ Kars Valisi Günay Özdemir, Kars Fen Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.
Susuz Anadolu İmam Hatip Lisesi İlk Mezunlarını Veriyor 2015-2016 eğitim öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını verecek olan Kars Susuz Anadolu İmam Hatip Lisesinin mezun olacak öğrencileri öğretmenlerinin eşliğinde Ebul Hasan Harakani Hazretlerinin Camii, türbesi ve Kars Kalesini gezdiler.
‘Akyaka Okuyor’ projesi kütüphaneye ilgili artırdı Kars’ın Akyaka İlçesi’nde 20 Aralık 2015 – 31 Mart 2016 tarihleri arasında Kaymakamlık tarafından hayata geçirilen ‘Akyaka Okuyor’ projesi meyvesini verdi.
Sarıkamış’ta kitap okuma alışkanlığına ilgi artıyor Kars’ın Sarıkamış ilçesinde kitap okuma alışkanlığında her geçen gün artış gözlendiği bildirildi.
Güzel Sanatlar Lisesi özel yetenek sınav takvimini açıkladı Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi özel yetenek sınavı takvimini açıkladı.
Aras Anadolu Lisesi’nden Şiir Dinletisi Kağızman Aras Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Şair Hıfzışiir dinletisi Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi. Gecede Türk edebiyatının önde gelen şairlerinin şiirleri seslendirildi.
Gökhan Altun’dan Ailelere ve Öğretmenlere Yaz Uyarısı Kars İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının sonlarına doğru gelen baharla birlikte öğrencilere ve velilere önemli uyarılarda bulundu.
Kağızman YBO’da şiir dinletisi Daha çok adını hentbol ve diğer spor dallarıyla duyuran Kağızman Yatılı Bölge Okulu (YBO) düzenlediği “Akşam Sefası Şiir Dinletisi” ile gönülleri fethetti.
Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını nasıl kazandırabiliriz Kars İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Urlunç’un “Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını nasıl kazandırabiliriz” yazısı:
Akyaka’ya Z-Kütüphane Kars’ın Akyaka ilçesinde 10 adet kütüphanenin açılışı yapıldı.
KARS'TA OKULLAR SESLENİYOR PROJESİ Kars Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği "Kars'ta Okullar Sesleniyor Projesi" kapsamında yapılan Ortaokullar arası koro yarışması bugün İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlendi.
BİLİM ŞENLİKLERİ VE FUARLARINA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDAN DESTEK Milli Eğitim Bakanlığı ile TUBİTAK arasında imzalanan ‘Eğitimde İşbirliği’ protokolüyle okullara Milli Eğitim Bakanlığı’nca 5 bin TL. destek veriyor.
“Akyaka Okuyor” projesinde dereceye girenlere ödülleri verildi Akyaka Kaymakamlığının Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında 20 Aralık 2015-31 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirdiği “Akyaka Okuyor” projesinde dereceye girenlere ödülleri verildi.
HALİME ARSLAN YILDIZLARI BİLGİ YARIŞMASINDA Kağızman Halime Arslan Yıldız İlkokulu öğrencileri deneme sınavlarında aldıkları Türkiye geneli başarılarından sonra bilgi yarışmasında yarıştılar.
24 öğretmen hakkında soruşturma Kars'ın Kağızman ilçesinde, mazeret bildirmeden derse girmeyen 24 öğretmen hakkında idari soruşturma başlatıldı.
Kars'ta okuma yazma bilmeyenlerin oranı yüzde 7,2 Türkiye’de 6 yaş ve üzeri okuma yazma bilmeyenlerin oranı yüzde 3,78 oldu. En okur-yazar iller Antalya, Tekirdağ, İzmir olurken, okur-yazar oranını en düşük olduğu iller Şanlıurfa, Mardin ve Muş oldu.
Güven’den Sınav Öncesi Önemli Uyarılar Kars İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemalettin Güven, 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olan TEOG-2 sınavında öğrencilere ve velilere önemli uyarılarda bulundu.
Köy Enstitülerinin 76. Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun Eğitim İş Sendikası Kars Şube Başkanı Ersin Özbey’in, Köy Enstitülerinin 76. Kuruluş Yıldönümü mesajı:
BAŞARILI ÖĞRENCİLERDEN VALİ ÖZDEMİR’E ZİYARET TUBİTAK Ortaöğretim Proje yarışmalarında birincilik kazan Alparslan Lisesi öğrencileri Vali Günay Özdemir’i makamında ziyaret etti.
Kars’ta 15 Okul Beyaz Bayrak Kazandı Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” kapsamında Kars il genelinden 15 okul Beyaz Bayrak almaya hak kazandı.
KAÜ’de AR-GE Reform Paketi Tanıtımı Konferansı Kars Kafkas Üniversitesi’nde Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Temsilciliği tarafından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinatörlüğünde “AR-GE Reform Paketi Tanıtımı” konulu konferans düzenlenecek.
KAĞIZMAN İMAM HATİP LİSESİ BİRİNCİ 2015-2016 eğitim öğretim yılında Kağızman Anadolu İmam Hatip Lisesi, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün ülke genelinde düzenlediği yarışmalarda büyük başarı elde eden okul başarılarına bir yenisini daha ekledi.
7'nci Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması Kars Finali Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü İmam Hatip Liseleri Arası 7. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması Kars Finali gerçekleştirildi.
Kars Çimento’dan Eğitime Desteğe Devam Çimentaş Kars Çimento Fabrikası geçen sene yapmış olduğu kampanya çerçevesinde yapmış olduğu 3.500 adet kitap bağışından sonra bu sene de aynı şekilde okullara kitap bağış geleneğini sürdürdü.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER