"Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı" Ankara'da gerçekleşti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "akıllı şehir"in teknolojinin yaşam alanının her evresinde kullanıldığı tüm yerleşim yerlerini kapsadığını belirterek, "Ülkemizin 'Ulusal Genişbant Stratejisi'ni oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.
El emeği göz nuru ürünler sergilendi Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren yaygın eğitim kurumlarında 1 yıl süreyle açılan kurslarda yapılan el emeği, göz nuru ürünlerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.
Kars'ta Metroloji günü etkinlikleri Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tarkan Tarık Kocagöz, Şube Müdürü Recep Koçoğlu, Şef Nesim Uzunget ve Memur Ayhan Öztürk ile birlikte Vali Vekili Mehmet Halis Aydın'ı ziyaret ederek Metroloji alanında Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü faaliyetleri hakkında bilgi verildi.
ASKOM toplantısı yapıldı Erzurum, Erzincan, Kars, Iğdır, Bayburt ve Ardahan ve Ağrı İl Sağlık Müdürleri, Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi (ASKOM) Toplantısında bir araya geldi.
Bakan Arslan: “İstanbullular yılda 52 milyon saat zaman kazanmaktadırlar” Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Avrasya Tüneli'ni kullananlar kıtalararası yolculuğu yaklaşık 15 dakikada tamamlamaktadır. İstanbullular yılda 52 milyon saat zaman kazanmaktadırlar” dedi.
Kars'ın da aralarında olduğu 11 ilde FETÖ operasyonu FETÖ/PDY terör örgütünün kriptolu haberleşme programı 'Bylock' kullanıcısı oldukları tespit edilen Emniyet mensuplarına yönelik Bursa merkezli 11 ilde operasyon düzenlendi.
Hayvan otlatma yüzünden kavga ettiler Kars’ta hayvanlarını otlatan bir kişi iki kişi tarafından dövüldü.
"Son 14 yılda sıcak asfaltı 8 bin kilometreden 21 bin 500 kilometrenin üzerine çıkarttık" Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzmir'e hem köprü hem de batırma tüp geçit yapacaklarını belirterek, "Bunları birbiriyle birleştirerek İzmir'in trafiğini ring haline getireceğiz" dedi.
Kafkas Üniversitesi’nde Ramazan coşkusu yaşanacak On bir ayın Sultanı Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte Kafkas Üniversitesi Kars’ta etkinliklerle Ramazan ayını karşılamaya hazırlanıyor.
“Bir okul açılır bir hapishane kapanır” Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde Özel Mektebim Okulları Tekirdağ Kampüsü’nün Ortaokul Açılış Lansmanı düzenlendi.
Kars’ta Denetimli Serbestlik Müdürlüğü hatıra ormanı oluşturdu Kars Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Açık İnfaz Kurumu karşısındaki yerleşkeye hatıra ormanı oluşturarak 500 fidan dikimi gerçekleştirdi.
UDH Bakanı Arslan, Gürcistan Adalet Bakanı ile iş birliği mutabakat zaptını imzaladı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gürcistan Adalet Bakanı ile siber güvenlik alanında iş birliği mutabakat zaptını imzaladı.
“Bakü -Tiflis-Kars Demiryolu Projesi bu yıl hayata geçirilecek” Başbakan Binali Yıldırım, “Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi bu yıl hayata geçirilecek” dedi.
Kars'ta çocuklar yaz spor okullarına hazırlanıyor Yaz spor okullarına bu yıl yüzme branşı da eklendi.
Anı Ören Yerine günde iki Servis kalkıyor Ani Ören Yeri’nin UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmesinin hemen ardından Ani Ören Yerine gidiş ve dönüşlerde yaşanan sıkıntıyı ortadan kaldırmak için günlük iki servis hizmeti başlatıldı.
Kars'ta 3 ayda 369 yapı ruhsatı verildi Ülkemizde yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü %17,2 azalırken, yapı kullanma izin belgesi verilen yapıların yüzölçümü %22,0 arttı.
Aras Nehri Kuş Cenneti’nde Dünya Biyoçeşitlilik Günü Kutlandı Bu senenin teması “Sürdürülebilir Turizm”
Öğrencilere "Trafik Bilinci Kazandırma" eğitimi verildi Selim'de okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için "Trafik Bilinci Kazandırma" eğitimi veriliyor.
KOSGEB dolandırıcılara karşı uyardı Kars’ta son günlerde danışmanlık firmalarının KOSGEB adıyla girişimcileri dolandırdıkları ortaya çıkmasının ardından vatandaşlar dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.
1150 paket kaçak sigara ele geçirildi Kars'ın Kağızman ilçesinde jandarma ekiplerince yapılan yol kontrolünde bin 150 paket kaçak sigara ele geçirildi.
Silah ruhsatını yenilemek için kendi işyerine ateş etti Kars’ta kullanmakta oluğu bulundurma ruhsatlı silahının ruhsatını yenilemek için suç uydurdu.
Mezun olan RTV öğrencilerine gazeteci ağabeylerinden sürpriz Kafkas Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Programcılığı okuyan öğrencileri, gazeteci ağabeyleri yalnız bırakmadı.
Körfez’den Susuz’a kardeş desteği Körfez Belediyesi, Kardeş Belediye olan Kars Susuz’a halkın hizmetinde kullanılmak üzere araç hibesinde bulundu. Ziyarette Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a da ‘şehrin anahtarı’ hediye edildi.
“Soğuk savaş döneminde rakip olan Türkiye ile Gürcistan hakiki bir dostluğa ulaşmıştır” Başbakan Binali Yıldırım, “Soğuk savaş döneminde, birbirine rakip iki blok içinde yer alan Türkiye ile Gürcistan 25 yıl gibi kısa süre içerisinde başka ülkelerin yüzyıllar boyunca ulaşamadığı noktaya hakiki bir dostluğa ve stratejik ortaklık seviyesine ulaşmıştır” dedi.
"Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattı bitirilme aşamasına geldi" Başbakan Binali Yıldırım, "Rusya Federasyonu Başbakanı Sayın Dmitri Medvedev ile bir araya geldik. Uçak krizinden sonra normalleşme sürecinde yeni bir adım daha attık" dedi.
Kafkas Üniversitesinde mezuniyet coşkusu Kars Kafkas Üniversitesinde (KAÜ) 2016-2017 mezuniyet heyecanı yaşandı. Mezun olan öğrenciler, sabırsızlıkla bekledikleri keplerini atarak mezuniyet coşkusunu yakınları ve arkadaşlarıyla paylaştılar.
SGK İl Müdürü Ayluçtarhan'ın yeniden yapılandırma açıklaması Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kars İl Müdürü Abdulkadir Ayluçtarhan, işverenlere ve esnafa ödeme kolaylığı getiren yapılandırmaya ilişkin açıklama yaptı.
KAÜ, beş Profesöre ev sahipliği yaptı Kafkas Üniversitesi ve Serhat Kalkınma Ajansı işbirliği ile 18-24 Mayıs Müzeler Haftası münasebetiyle Kars çok önemli bir panele ev sahipliği yaptı.
Kars Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri değişti Kars Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine Kars Harakani Devlet Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doktor Zakir Lazoğlu getirildi.
Kars’ta 10 yaşındaki çocuğa çarpıp kaçan sürücü yakalandı Kars’ta geçtiğimiz gün bir çocuğa çarpıp kaçan sürücü 300 saatlik kamera kaydı ve 50 şahıs ifadesinin ardından yakalandı.
İlim Yayma Cemiyeti 10’ncu mezunlarını verdi Kars İlim Yayma Cemiyeti Yurdu’nun 10. Mezuniyet Töreni şölen havasında geçti.
İl gelirinin gideri karşılama oranı Kars'ta yüzde 20,3 Erzurum 2016 yılı ocak-nisan ayları döneminde il gelirinin gideri karşılama oranı bakımından KUDAKA, Kuzeydoğu istatistik Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi ortalamasının üstünde bir performans gösterdi. Erzurum Doğu Anadolu’da il gelir, gider ve gelirin gideri karşılama oranı kategorisinde 2.sırada yer aldı.
Kars’ta çeşitli suçlardan aranan 23 kişi yakalandı Kars’ta haklarında çeşitli suçlardan yakalama kararı bulunan 23 kişi'den 13’ü tutuklandı.
Kağızman’da PKK'a ait mühimmat ele geçirildi Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK), Doğu ve Güneydoğu’da devam eden terörle mücadele operasyonları ve icra edilen arama tarama faaliyetlerine ilişkin yapılan açıklamada, çok sayıda RPG-7 roketatar, kalaşnikof piyade tüfeği ve mühimmatı ile patlayıcı yapımında kullanılan malzemenin ele geçirildiği belirtildi.
Kağızman’da el emeği göz nuru sergisi Kağızman Halk Eğitim Merkezi’nde ev hanımları tarafından işlenen el emeği göz nuru sergisi açıldı.
MHP İl Başkanı Yaver Özcan, güven tazeledi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars İl Başkanlığı 12. Olağan Kongresi yapıldı. Mevcut Başkan Yaver Özcan, kullanılan 272 oyun tamamını alarak güven tazeledi.
Bakan Arslan: "Ak kadrolar Reisini bağrına basmaya hazır" AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde yer alan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Ak kadrolar Reisini bağrına basmaya hazır" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden kurucusu olduğu partinin başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde bin 414 delegenin oyunu alarak kurucusu olduğu partinin genel başkanı oldu.
Erdoğan besmele ve Fatiha ile geri döndü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 998 gün önce aynı salonda ayrıldığı partisine yine aynı salonda düzenlenen olağanüstü büyük kongre ile geri döndü.
Başbakan Yıldırım'dan kongreye damga vuran sözler Başbakan Binali Yıldırım, “Bizim partimizde makam mevki derdi olmaz, partimiz milletin derdiyle dertlenir, milletin derdine derman olur” dedi.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER