Kağızman’da öldürülen teröristin yeşil listede yer aldığı ortaya çıktı Kars'ın Kağızman ilçesinde geçtiğimiz günlerde düzenlenen hava destekli operasyonla etkisiz hale getirilen 7 PKK’lı teröristten birinin yeşil listede yer alan örgütün sözde Erzurum, Kars ve Iğdır sorumlusu "Taylan" kod isimli terörist olduğu öğrenildi.
Bakan Arslan'dan yeni kabine açıklaması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yeni kabine ile ilgili Kars'ta açıklama yaparak, “Sonuçta bu bir görev değişimi. Bırakanlar için de, başlayanlar için de hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Asrın projesinin ilk yolcuları Bakan Arslan ve üç ülkenin yetkilileri oldu Bakan Arslan, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesinin 3 ülkenin ortak projesi olduğunu ve Dünyanın hizmetine sunulan bir proje olduğunu söyledi.
Rektör Özcan'ın acı günü Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan'ın Babası vefat etti.
"Kars'ta tarih yazıldı" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Teknik Saha İncelemesi ve SBK Holding ve Azerbaycan işbirliği ile Kars’a kurulacak Lojistik Merkez için imza törenine katılmak üzere Kars’ta bir araya geldi.
"Bakü-Tiflis-Kars deneme sürüşleri başlıyor" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu üçlü görüşme üç ülke arasındaki bağları daha da güçlendirecek" dedi.
TKDK bölgesel eğitimi düzenlendi Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), yeni uygulamaya başladığı IPARD II Programı hibe desteklerinin prosedür işleyişine personellerinin uyumu ve Programın uygulanmasında hizmet kalitesinin korunarak vatandaşa doğru ve hızlı hizmet sunması amacıyla Erzurum‘da bölgesel eğitim düzenledi.
İşte yeni Bakanlar Kurulu Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmenin ardından yeni Bakanlar Kurulunu açıkladı.
Türkiye, Azerbaycan ve Türkmenistan Bakü-Tiflis-Kars ve Hazar Denizi havzası deklarasyonu imzaladı Türkiye, Azerbaycan ve Türkmenistan BM’de ve uluslararası platformlarda işbirliği içinde hareket etmek için ortak deklarasyon imzaladı.
Asrın Projesi BTK, ilk seferine 4 Bakan ile başladı Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesinin sona yaklaşması nedeniyle 4 Bakan Kars Tren Garından ilk yolcuğunu başlattı.
“3. HAVALİMANINA ŞUBAT AYINDA UÇAK İNEBİLECEK” 50 Anadolu Kanalıyla birlikte TRT HABER’den canlı olarak yayınlanan, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın hazırlayıp sunduğu “Anadolu Soruyor” programının konuğu Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan oldu.
Tarihi İpek Yolu Yeniden Canlanıyor İki bin yıl boyunca iki kıtayı birbirine bağlayan Doğu ile Batı arasında medeniyet köprüsü olan 'İpek Yolu' yeniden canlanıyor.
"Bakü Tüflis-Kars Demiryolu Projesi'ne büyük önem veriyoruz" Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Üçlü Gümrük Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Bakü'de iş adamları ile bir araya geldi.
Bakan Arslan, LYS Türkiye birincisi Beyza Gürbüz ve Türkiye üçüncüsü Züleyha Seyhan'ı kabul etti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ülkenin imarı için 100 bin çalışanla gece gündüz çalıştıklarını belirterek, "Bakanlık olarak ülkeyi imar ederken kendini iyi yetiştirmiş, bu ülkenin geleceğiyle dertlenen ve ülkeyi ileri taşımak için uğraşan gençlerin yetişmesini önemsiyoruz." dedi.
Arpaçay’da 12 bin adet kenevir ele geçirildi Arpaçay’da jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda 12 bin 26 adet kök kenevir ele geçirildi.
Bozayıları Sarıkamışlı otelciler besliyor Kars Sarıkamış’ta aç kalan bozayılar, Cıbıltepe Kayak Merkezinin bulunduğu oteller bölgesine indi. Ayıların karnını ise otelciler doyurdu.
Otobüs terminalleri kayısı paketleriyle doldu Malatya Şehirlerarası Otobüs Terminali'ndeki (MAŞTİ) yolcu otobüsleri bu aralar yolcudan çok kayısı taşıyor.
"Bu bir afettir, yağmur kesildi. Şu anda ulaşılamayan nokta yok" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul’da gece saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış sonucu Avrasya Tüneli’nin trafiğe kapatılması ile ilgili, “Avrasya Tüneli'nin çıkışında olabilecek sıkıntılara karşı girişleri durdurduk. Özellikle tünelin çıkış tarafında sıkıntı vardı. Kriz masası çalışmalarını sürdürüyor” dedi.
Karayolları Bölge Müdürlüğü şehir içi yol ve kaldırımları yapıyor Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü şehir içi yol ve kaldırım çalışmalarına başladı. Bakan Ahmet Arslan Karslılara verdiği sözleri tek tek yerine getiriyor.
Görme engellilere 5 bin gören göz cihazı dağıtılacak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Gören Göz Projesi Sözleşmesinin yarın imzalanarak çalışmaların başlatılacağını belirterek, "Proje kapsamında 41 ilde yaşayan 5 bin görme engellimize gören göz cihazlarını 2018'de bedelsiz olarak dağıtacağız ve görme engellilerimizin yaşamını kolaylaştıracağız." dedi.
Çiftçiler ot biçimi öncesinde Ağbaba Dağı şehitlerine dua ettiler Sarıkamışlı çiftçiler hasat öncesi Ağbaba Dağı şehitliğini ziyaret ederek dua etti.
Kars Harakani Hastanesinin yeni Başhekimi Kars Harakani Devlet Hastanesinde Dahiliye doktoru olarak görev yapan Karslı hemşerimiz Uzman Doktor Mutlu Şahin, çalıştığı kuruma başhekim olarak atandı.
49 yıllık asker arkadaşları 15 yıldır bir araya geliyor Kars 14’üncü Tank Tabur Komutanlığında 1968 yılında aynı anda askerlik yapan 27 arkadaş, 15 yıldır geleneklerini devam ettirerek her yıl bir arkadaşın evinde buluşuyorlar. Buluşmanın bu yılki adresi İsmail Karamanlar’ın Korkuteli ilçesindeki evi oldu.
Çıldır ve Aktaş Gölü’nü pelikanlar mesken tuttu Kars ve Ardahan sınırları içerisinde bulunan Çıldır Gölü ile Ardahan’ın Çıldır İlçesi’nde bulunan Aktaş Gölü, pelikanlara ev sahipliği yapıyor.
FETÖ operasyonunda 14 asker gözaltına alındı Sivas merkezli 6 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 14 rütbeli asker gözaltına alındı.
Kars’ta 15 Temmuz Demokrasi nöbeti Kars'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen demokrasi nöbeti, yağmur altında devam etti.
Sarıkamış'ta demokrasi nöbeti dualarla son buldu Sarıkamış’ta 15 Temmuz demokrasi nöbeti dualar eşliğinde son buldu.
Vali Doğan, Yusuf Paşa camii onarımını inceledi Kars Valisi Rahmi Doğan, onarımı devam eden tarihi Yusuf Paşa Camisinde incelemelerde bulundu.
Bakan Arslan, TÜRKSAT’ı ziyaret etti Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz darbe girişiminde darbenin kilit noktalarından biri olan TÜKSAT Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'nde gümrük işlemleri ve hudut geçişlerine hız verilecek Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, tarihi İpek Yolu'nu canlandıracak olan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'ni görüşmek üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenecek Üçlü Bakanlar Toplantısı'na katılacak.
“Bu yüce milletle dünyalar fethedilir” TBMM’de Milli irade ve Demokrasi nöbetini tutan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “15 Temmuz dirilişinin 1. Yıldönümünde, bu yüce millet azametini bir kez daha göstermiş, AK önderimizin etrafında kenetlenerek, cihana tek yürek olduğunu kaydetmiştir. Aziz milletimize medyunu şükranız” dedi.
"Edirne’den Kars’a, Sinop’dan Hatay’a bütün Türkiye istiklaline sahip çıktı" 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde 81 ilde olduğu gibi Kayseri’de de 7’den 70’e herkes ellerinde Türk Bayrakları ile meydanlara çıkarak, milli iradeye nasip sahip çıktığını bir kez daha tüm dünyaya gösterdi. Ailesiyle beraber Meydandaki yerini alan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “15 Temmuz da istiklaline ve istikbaline sahip çıkmak için sokaklara çıkan, ülkemize pranga vurmak isteyenlerin karşısına dikilen; ey Türk halkı, ey Kayserili hemşehrilerim; hepiniz birer kahramansınız” ifadelerini kullandı.
Sarıkamış’ta 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü ve Demokrasi Nöbeti Sarıkamış’ta 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü ve Demokrasi Şehitleri anma etkinliğinde birlik ve beraberlik mesajları verildi.
Binlerce Karslı demokrasi nöbetinde Fetullahçı terör örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin 1’inci yılında Kars’ta "Milli Birlik Yürüyüşü" düzenlendi.
Kağızman’da “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Kars’ın Kağızman ilçesinde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında vatandaşlar ve protokol üyeleri tarafından yürüyüş yapıldı.
Kars’ta 15 Temmuz 4'lü futbol turnuvası sona erdi Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kars İl Temsilciliği ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Kars'ta düzenlenen 15 Temmuz 4'lü futbol turnuvası tamamlandı.
Bakan Arslan 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi açılış törenine katıldı 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi’nin açılış törenine katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Dünyanın neresinde ülkesinin istikbali ve istiklali için şehit olamadım diye hayıflanan bir millet var. Anne babaların ellerini öpmeliyiz, onlar 14-15 yaşında tankların önünde durabilecek gençler yetiştiriyorlar tüm bunları unutmamak, unutturmamak gerekir" diyerek 15 Temmuz kapsamında bir konuşma yaptı.
PTT, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı düzenledi PTT, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında bir program düzenleyerek, “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konulu anma pulunu tedavüle sundu.
Kars'ta FETÖ’cü generale ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün Kars’taki sözde “ana komuta kademesi”nde yer aldıkları gerekçesiyle yargılanan 16'sı tutuklu 17 askeri personelden aralarında örgütün sözde “sıkıyönetim komutanı” bulunan 17 darbeci askere ceza yağdı.
Kars'a gelen aile kaza yaptı: 3 ölü, 3 yaralı Erzurum’un Horasan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER