Kars'ta çekilen ‘Rauf’ Avrupa Film Akademisi Ödüllerine aday gösterildi Kars'ın bir köyünde yaşayan küçük Rauf'un, kendi sınırlı ve kapalı dünyasında, aşkın sınırsızlığı ile tanışmasını konu alan yapımcılığını Peri İstanbul ve Aslan Film’in ortaklaşa gerçekleştirdiği, yönetmenliğini Barış Kaya ile Soner Caner’in yaptığı, ‘Rauf’ filmi, ‘Avrupa Film Akademisi Ödülleri’ne aday gösterildi.
Tarihi Kars Kalesi ışıl ışıl Kars’ın önemli tarihi yapılarından biri olan Kars Kalesi, valilik tarafından hazırlanan projeyle ışıklandırıldı.
Aşıkların 'Darbe' Atışması Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Darbeciler, Amerika’ya ve çeşitli karanlık güçlere köpeklik etmeye kalktılar" dedi.
Karslıların ANI örenyeri sevinci İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. Toplantısı’nın bugünkü oturumunda, Komite Başkanı Büyükelçi Lale Ülker’in yönetiminde süren görüşmelerde, dünyanın çeşitli bölgelerindeki bazı “Dünya Kültür Mirası” alanlarının son durumu masaya yatırıldı.
"Anı, dünya miras listesine girdi" Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Kars’ın tarihi kenti olan Ani’nin Unesco Dünya Miras Listesine girdiğini açıkladı.
Geçmişten günümüze Gazi Kars’ı yönetenler, 1921’den beri Kars Milletvekilleri Tarih Araştırmacısı Yazar Sultan Aydın’ın ‘Geçmişten günümüze Gazi Kars’ı yönetenler, 1921’den beri Kars Milletvekilleri’ yazısı:
Çıldır Göl Festivalinin tarihi belli oldu Bu yıl 16.düzenlenecek olan Uluslararası Çıldır Göl Festivali ve Aşık Şenliği Anma şöleni 24 Temmuz Pazar günü Akçakale adasında gerçekleştirilecek.
"Ani, Türklerin Anadolu'ya ayak bastıktan sonra ilk cuma namazını kıldıkları yerdir" Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 40. Dünya Miras Komitesi toplantısının İstanbul'da başlayacağını belirterek, "10 gün boyunca dünya miras listesindeki son durum ve yeni adayların durumu gözden geçirilecek" dedi.
Bu Yaz Tatilini Memleketinde Gönlüne Yaz Kars Kültür Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay:
Kars'ta sinema salonu sayısı 2'ye çıktı Türkiye’de sinema salonlarının sayısı %8,6 arttı.
KARPAT Kars’ta dev organizasyona hazırlanıyor Dünya Karapapak Türkleri Birliği (KARPAT) tarafından Kars Valisi Rahmi Doğan’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.
"Ani’nin bu zenginliğinden haberdar değildim" Kars’ta göreve geldiği günden kısa süre sonra Ani Örenyeri’ne ziyaret gerçekleştiren Kars Valisi Rahmi Doğan, Kars’ın böyle büyük bir medeniyete sahip olduğunu bilmediğini söyledi.
"KARS KALESİ’NİN SURLARININ RETORASYONU YAPILACAK" “Kars Kalesi’nin Dış Surları Yıkılıyor” başlıklı habere İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden açıklama geldi.
Kars’ta Büyük Kültür ve Aşıklık Kurultayı Güçlü yönetim kadrolarıyla Türkiye’nin en dinamik ve en güçlü Sivil Toplum Teşkilatı olan Dünya Karapapak Türkleri Birliği, 13-14 Ağustos tarihinde serhat şehir Gazi Kars’ta dünya çapında dev bir organizasyona imza atacak.
Çobanoğlu Aşıklar kıraathanesinde Ramazan şenliği Kars’ta 44 yıldır faal olan ve Murat Çobanoğlu’nun ölümü ardından defalarca el değiştiren Yusuf Paşa Mahallesi’ndeki Çobanoğlu Aşıklar Kıraathanesi, 3 yıl aradan sonra yine ozanları Ramazan gecelerinde bir araya getirdi.
Özer, Vizyon 2023'e turizmi değerlendirdi Siyasette ve Ekonomide Vizyon 2023 dergisi 45’nci sayısında KARSOD Turizm Birliği ve Kars Turizm Seyahat Acentesi Başkanı Halit Özer’i kapağına taşıdı.
Antalya'da Kars, Ardahan ve Iğdırlılar ramazan şenliğinde buluştu Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan şenliklerinde aşıklar sahne aldı.
DAP’DAN KARS’A DESTEK Doğu Anadolu Projesi (DAP) İdaresi ile Kars İl Özel İdaresi arasında protokol imzalandı.
Bendivan Kalesi onarılmayı bekliyor Kars’ın Susuz ilçesine bağlı Kayalık köyü Eski Yayla sınırları içerisinde bulunan ve 1800’lü yıllarda yapıldığı tahmin edilen Bendivan Kalesi, onarılmayı bekliyor.
"Kars’tan Akılda Kalan Sevdiklerinize Hediyeniz Olsun" Projesi Kars Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulları’nın; SERHAT Kalkınma Ajansı’nın 2015 Yılı Mali Destekleme Programı Kapsamında Sosyal Kalkınma Mali Destek Programında Kars Halk Eğitim Merkezi ve Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Ortaklığı ile sunulan 11 ay yürütme süresi olan ‘Kars’tan Akılda Kalan Sevdiklerinize Hediyeniz Olsun’ adlı Projeye Kars Belediyesi ve İşkur İl Müdürlüğü de iştirakçı olarak destek oldular.
Arpaçay'da el sanatları sergisi Arpaçay'da 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde el sanatları hocaları ve kursiyerlerinin hazırladıkları çalışmalar sergilendi.
Çobanoğlu kıraathanesi satılıyor Kars’ta uzun yıllar halk diliyle “Aşıklar Okulu” olarak faaliyetini sürdüren, Ramazan aylarından iftar ve sahur vakitleri arasında Ramazan gecelerinin düzenlendiği Aşık Murat Çobanoğlu Kıraathanesi işletme sahibi tarafından satılığa çıkarıldı.
Abdullah Necli'nin Hat Sanatı sergisi açıldı Kars Şeker Fabrikası Müdürü Abdullah Necli’nin, ahşap yakma ve dağlama tekniği yaptığı ve bu yıl Kars’ta ikincisi düzenlenen ‘Hat Sanatı’ resim sergisinin açılışı yapıldı.
Kağızman Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisi açıldı Kars Kağızman İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Yıl Sonu Sergisi açıldı.
AKYAKA’DA YILSONU SERGİSİ Kars’ın Akyaka İlçesi’nde Halk Eğitim Müdürlüğü’nce 2015-2016 yılsonu sergisi açıldı.
TABYALAR YİNE SAHİPSİZ KALDI Kars’ta bulunan tabyalardan bazıları koruma altına alınırken, bazıları da sahipsizlikten hayvan barınağı olarak kullanılıyor.
“Kars Sanat Halk Dansları Topluluğu Halk Oyunları” gösterisi Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Devlet Konservatuarı Türk Müziği Bölümü Türk Halk Oyunları Anasanat Dalı ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından “Kars Sanat Halk Dansları Topluluğu Halk Oyunları” gösterisi sunuldu.
Sarıkamış’ta Yılsonu Sergisi Sarıkamış ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından, yılsonu sergisi açıldı.
KARS’TA ÜÇ BOYUTLU SERGİ Kars Halk Eğitimi Merkezi Akşam Sanat Okulu ve Atatürk İlköğretim Okulu işbirliği ile üç boyutlu resim, ahşap ve seramik boyama sergisi açıldı.
Üstatlardan Sultan Aydına Yansıyanlar7 Aşık Murat Yıldız (Karahanlı’dan Ay Hayıf)
Faikbey Restaurant ve Et Dünyası açıldı Her türlü damak tadının rahatlıkla yemek yiyeceği Faikbey Restaurant ve Et Dünyası Kars halkının hizmetine açıldı.
Kars’ta Orkestra Konseri Kars Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuarı ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından Araştırma Görevlisi F. Ceyda Çınardal şefliğinde Orkestra Konseri verilecek.
KarSanat Halk Dansları Topluluğu’ndan Halk Oyunları Gösterisi Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Bölümü Türk Halk Oyunları Anasanat Dalı ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Kars’ta halk oyunları gösterisi sunulacak.
ANI DÜNYA MİRAS LİSTESİNDE YERİNİ ALMAYA HAZIRLANIYOR 2011 yılında UNESCO Dünya Mirası geçici listesine alınan Ani Ören Yeri’nin 2016 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınması için çalışmalara devam ediyor.
Müzeler Günü nedeniyle Müze ve Anı ücretsiz ziyaret edilebilecek Müzeler Günü nedeniyle Müze ve Anı ücretsiz ziyaret edilebilecek
KAÜ’de Türk Sanat Müziği Konseri Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, bahar dönemi sanatsal etkinlikleri çerçevesinde Kültür Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda “Veda” isimli Türk Sanat Müziği Konseri gerçekleştirildi.
ARPAÇAY’DA AŞIKLAR ANILDI Arpaçay Kaymakamlığı’nca Aşık Şenlik, Murat Çobanoğlu, Şeref Taşlıova ve bölgedeki diğer aşıkları anma programının 4’ncüsü düzenlendi.
KARS’TA ESKİ VE KULLANILMAYAN EŞYALARIN GERİ DÖNÜŞÜMÜ Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Emine Şeker öncülüğünde başlatılan ‘Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok’ projesi dahilinde kullanılmayan ve eski olan eşyalar değerlendirildi.
KAÜ’de “Bir Yay Bir Nefes” konseri Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Devlet Konservatuvarı tarafından “Bir Yay Bir Nefes” adlı konser düzenledi.
KARSLI SOSYOLOG-YAZAR ALTUN’UN KİTABI PİYASAYA ÇIKTI Van’ın Erciş ilçesinde yaşayan Kars doğumlu Sosyolog-Yazar Eyyüp Altun’un Kürt sorununu sosyolojik açıdan ele aldığı ‘Kürtlerin Anadolulaşma Süreci’ isimli kitabı okuyucuyla buluştu.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER