Çelik’in 10 Ocak mesajı Kars Ticaret Borsası Başkanı İsmet Çelik’in 10 Ocak mesajı
Ötegen’in 10 Ocak mesajı Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Ötegen’in 10 Ocak mesajı
Kars’ın Sesi, Karslının Dostu Önder Gazetesi 18 Yaşında Kars’ın Sesi, Karslının Dostu Önder Gazetesi 18 Yaşında...
DAGC - Kamuoyuna Duyuru Erzurum kamuoyunu bir süreden beri meşgul eden ve yargıya intikal etmiş bulunan gazeteci-işadamı ilişkileri üzerine Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti olarak açıklama yapılma gereği duyulmuştur.
DAGC 35 yaşına girdi Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti(DAGC) 35 yaşına girdi.
DOĞU ANADOLU GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN TEŞEKKÜR Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) Yönetim Kurulu, Erzurum’da geçtiğimiz hafta yapılan çalıştayla ilgili teşekkür mesajı yayınladı.
YEREL BASININ SORUNLARI MASAYA YATIRILDI Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Arslan ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, Mardin’de yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.
Karaçanta, ÇAY TV'nin konuğu Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Çay TV’nin konuğu olacak.
Rahmetle anıyoruz Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti, 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen Van Depremi’nde hayatlarını kaybeden Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir’le ilgili anma mesajı yayınladı.
“Gazetecilik Başarı Ödülü” Yarışması Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) tarafından düzenlenen “Gazetecilik Başarı Ödülü” Yarışmasında dereceye giren gazetecilere düzenlenen törenle ödülleri verildi.
DAGC “Gazetecilik Başarı Ödülü” almaya hak kazanan gazeteciler belli oldu Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) tarafından düzenlenen “Gazetecilik Başarı Ödülü” yarışmasının sonuçları açıklandı. İhlas Haber Ajansı (İHA) yarışmada 6 dalda ödül almaya hak kazandı.
A HABER’in ‘Seyahatname’si Kars’ta A Haber’de ‘Seyahatname’ ekibi bu haftalık tanıtım programını Kars’a ayırdı.
Kars TÜİK'in yazılı medya istatistiği Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kars Bölge Müdürlüğü’nün verilerine göre Türkiye’de yayın yapan gazetelerin yüzde 90,7’nin yerel gazeteler oluşturuyor.
Toksoy’un 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, 24 Temmuz Basın bayramı günü nedeniyle mesaj yayımladı.
Vekillerin Basın Bayramı mesajı AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Vali Özdemir'in Basın Bayramı mesajı Kars Valisi Günay Özdemir, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın-yayın kuruluşlarının, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayarak halkımızın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan önemli bir güç olduğunu bildirdi.
Muharrem Yıldız’ın Kadir Gecesi ve Basın Bayramı mesajı Kars Serhat Boyları Derneği Başkanı İşadamı Muharrem Yıldız, Kadir Gecesi nedeniyle yayınladığı mesajda, Filistin’de yaşanan katliama dikkat çekti.
24 Temmuz Basın Bayramı kutlu olsun Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) 2’nci Başkanı Ercüment Daşdelen, Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Resmi İlan Alan Gazete Sahipleri Derneği genel kurulunu yaptı Resmi ilan alan gazeteleri temsil etmek amacıyla kurulan Resmi ilan Alan Gazeteciler Derneğinin ilk genel kurulunda seçilen üyeler görev bölümü yaptı. Başkanlığa Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yeniyol Gazetesi İmtiyaz Sahibi İbrahim Arslan getirildi.
İHA çalışanları iftarda buluştu İhlas Haber Ajansı (İHA) Erzurum Bölge Müdürlüğü’ne bağlı il ve ilçe temsilcileri düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.
TRT haber, yurda açılıyor Türkiye’nin gözde televizyonlarından TRT Haber Kanalı, Türkiye’nin dört bir yanında “haber büroları” açacak. Pilot bölge olarak da Kars, Ardahan, Iğdır bölgesi seçildi. Bu bölgelerde yürütülen alt yapı çalışmalarından sonra büroların açılıp açılmayacağına karar verilecek.
TÜRKİYE'DE YETENEKLİ GAZETECİ SIKINTISI Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkan Vekili, Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyet Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek yeniden başkan seçilen Haydar Karaduman ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun temennilerinde bulundu.
1. ULUSLARARASI KATILIMLI YENİ MEDYA VE KADIN SEMPOZYUMU BAŞLADI Uşak Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Birimi tarafından ortaklaşa düzenlenen 1. Uluslararası Katılımlı Yeni Medya ve Kadın Sempozyumu başladı.
DAGC’DEN GAZETECİLERE SALDIRIYA KINAMA Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti(DAGC) Yönetim Kurulu, önceki gün Erzurum Pasinler Karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazası sonrasında olay yerinde görev yapan basın mensuplarına saldırıda bulunulmasını kınadı.
Türk Basınında tarihi güç birliği Türk Basını için 10 Mayıs yeni bir dönüm noktası oldu.
KKDGC, Yönetimi Başkan Karaçanta’yı Ziyaret Etti Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yücel Sezer Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) 2’nci Başkanı Ercüment Daşdelen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, TBMM'nin açılışının yıldönümünde gurur ve coşkunun yaşandığını belirtti.
KKDGC 2'nci Başkanı Daşdelen'in Dünya Kadınlar Günü Mesajı Kars Kuzeydoğu Gazeteciler cemiyeti (KKDGC) 2’nci Başkanı Ercüment Daşdelen, medyada yer alan bazı haber ve programların kadınları aşağıladığı ve olumsuz etkilediğini belirtti.
Başkan Bozkuş gazetecilerle buluştu Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarıyla yemekli toplantıda bir araya geldi.
KKDGC 2'nci Başkanı Daşdelen'in Çalışan Gazeteciler Günü mesajı Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) 2’nci Başkanı Ercüment Daşdelen, basının kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlendiğini bildirdi.
GAZETECİ MUSTAFA ÖZKE 11'NCİ ÖDÜLÜNÜ KARS'TA ALDI Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özke, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından ikincilik ödülü alan "Zifiri Karanlıkta Bir Mum Işığı" röportajı ile "Kısa Öyküler Uzun Yaşamlar’" ve "Çatırya" adlı eserlerini kitap haline getirdi.
KARS ÖNDER GAZETESİ 17 YAŞINDA Her yıl 6 Ocak’ta yeni bir yaşa girmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz.
“GAZETECİLERİN EMNİYETE GİRİŞ YASAĞI KALDIRILMALI” Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (DAGF) ve Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyetinden (DAGC) ortak basın açıklaması yapılarak, Gazetecilerin emniyete giriş yasağının kaldırılması gerektiği belirtildi.
Sağlığımızı bozan yayınlara hapis cezası geliyor Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, halkın sağlığını tehlikeye düşüren yanıltıcı gıda ve sağlık yayınlarıyla ilgili yeni düzenlemelerin yapıldığını belirterek, kurallara uymayanlara para ve hapis cezası verileceğini söyledi.
DOĞU ANADOLU GAZETECİLER FEDERASYONU 1. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI Merkezi Erzurum’da bulunan Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nin önderliğinde Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti, Iğdır İletişim ve Gazeteciler Cemiyeti, Ağrı Gazeteciler Cemiyeti, Muş Gazeteciler Cemiyeti ve Malatya Gazeteciler Cemiyetinin katılımı ile 26 Temmuz 2013 tarihinde Erzurum merkezli olarak kuruluşu gerçekleştirilen Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu’nun birinci olağan genel kurulu Erzurum’da yapıldı.
GAZETECİLER KONFEDERASYON ÇATISI ALTINDA BİRLEŞECEK Türkiye genelinde 65 gazeteciler cemiyeti ve basın meslek örgütünün üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Platformu’nun “Karadeniz Buluşması” Bartın’da yapıldı.
EDİRNE’DEN KARS’A KADAR TÜRK BASINININ TEMSİLCİLERİ BARTIN’DA BULUŞTU Türkiye genelinde 65 gazeteciler cemiyeti ve basın meslek örgütünün üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Platformu’nun “Karadeniz Buluşması” Bartın’da yapıldı.
MEDYA KONSEYİ ŞUBELEŞME KARARI ALDI Genel Merkezi Ankara’da bulunan ve medya çalışanlarını buluşturan kısa adı (MEDKO) olan Medya Konseyi Derneği, il ve ilçelerde şube ve temsilcilikler açma kararı aldı.
Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Kuruldu Merkezi Erzurum'da olan Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyetleri Federasyonu'nun kuruluşunu tamamladığı bildirildi.
Önder Gazetesi 15 yaşında... 2011 yılı acılarımızla, sevinçlerimizle geride kalarak 2012 daha fazla umut, daha fazla sevinç daha fazla mutluluk getireceği düşünceleriyle, 14 yılı geride bıraktık.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER