Şahmar Dalmış CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı Karslı Şahmar Dalmış, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı.
“MİLLETİN PARTİSİ 13 YAŞINDA” AK Parti Kars İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş, partisinin 13’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
“Büyük Bir Çetenin İhanetiyle Yürütülen Bir Seçim Geçirdik” AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, halkın çoğunluğunun oylarını alarak Cumhurbaşkanı seçilmesini, 13 parti ile adayları Ekmelleddin İhsanoğlu’nun çatılarının başlarına çöktüğünü belirtti.
Demirden'den Teşekkür AK Parti Kağızman İlçe Başkanı Erdoğan Demirden, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında yaptığı açıklamada, Kağızman halkına ve teşkilat mensuplarına teşekkür etti.
MACARİSTAN'DAN ERDOĞAN'A TEBRİK Türk Macar İşadamları Derneği (TÜMİŞAD) Başkanı Osman Şahbaz 12. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili Budapeşte'deki basın açıklamasında şunları ifade etti.
Kars il ve ilçe Seçim sonuçları Kars il ve ilçe Seçim sonuçları
KARSLI 107’LİK BEKİR DEDE'DEN ERDOĞAN'A DUA Kocaeli’de 107 yaşındaki Bekir Almaz, “Yaşasın bağımsız Türkiye yaşasın Erdoğan” diyerek Erdoğan sevgisini ortaya koydu.
Sandık başkanlarına eğitim verildi Kars il genelinde görev yapacak olan 713 sandık kurulu başkanına eğitim verildi.
Arslan ve Kılıç: Neden Erdoğan? AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, yarın yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi son değerlendirmelerini yaptılar.
Deveci, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi Kars Kent Konseyi Genel Sekreteri Doç. Dr Ömür Deveci, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamada, adayların birbirlerine ve temsil ettikleri kitlelere karşı kırıcı olmadan seçim propagandasını yürütmeleri gerektiğini belirtti.
Ülkücüler 10 Ağustos öncesi ne dediler? Kars Ülkü Ocakları’nın, 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirdiği, MHP Genel Başkan yardımcısı İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, MHP Genel Sekreter yardımcısı Abbas Bozyel, MHP’li Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve MHP il ve ilçe teşkilatlarının katıldığı toplantının konuşma detayları şöyle:
AK Parti’den 10 Ağustos toplantısı AK Parti Kars İl Başkanlığı, Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi parti binasında ilçe belediye başkanları, il ve belediye meclis üyeleriyle birlikte basın toplantı gerçekleştirdi.
KÖKSOY’DAN ERDOĞAN'A TAM DESTEK Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek açıklaması yaptı.
ÖĞÜT HALK PAZARINI MEKAN TUTTU CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt,10 Ağustosta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çarşı pazar dolaşarak, Ekmeleddin İhsanoğlu için oy istemeye devam ediyor. Öğüt gün boyunca vatandaşların kalabalık olduğu Ardahan Halk Pazarında saatlerce vatandaşlarla sohbet edip, gelip giden herkesi dinledi.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYHAN ERDOĞDU KARS’TA Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Eroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında parti meclis üyesi Faruk Demir, Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Bursa Milletvekili Kemal Ekinci ile Kars'a geldi.
HDP Eşgenel Başkanı Figen Yüksekdağ Kars'ta HDP Eşgenel Başkanı Figen Yüksekdağ ve BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, Partilerin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a destek vermek için Kars’a geldi.
Ülkü Ocaklarının 10 Ağustos öncesi 6 Ocak toplantısı Kars Ülkü Ocakları, 6 Ağustos Çarşamba Günü Saat 19.00’da Halk Eğitim Merkezinde bir toplantı gerçekleştirecek.
Birtane, hayvan pazarını ziyaret etti BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, Ardahan yolu üzeri Hüseyin Atak Bulvarı üzerinde bulunan hayvan pazarını ziyaret etti.
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına atama Ak Parti Kars Merkez İlçe Başkanı Özgür Turhan'ın istifa etmesiyle boşalan Merkez İlçe Başkanlığına Yusuf Kaya atandı.
AK Parti İl Başkanı Yurdakoş, yeni yönetimi oluşturdu AK Parti İl Başkanı Ensar Erdoğdu’nun istifasıyla boşalan AK Parti İl Başkanlığına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Ali Şakir Yurdakoş yönetimini oluşturdu.
AK Parti Kağızman ilçe Başkanı Demirden, görevine başladı AK Parti Genel Merkezi’nin başlattığı değişim sürecinde yönetimi ile birlikte istifası alınan Kağızman İlçe Başkanı Memet Karadeniz’in yerine, Erdoğan Demirden koltuğuna oturarak göreve başladı.
Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, oy pusulasında birinci sırada Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) yapılan cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri ile ilgili kura çekimi sonrası sıralama belli oldu.
“Türkiye Vizyon Belgesi”ni açıkladı Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende “Türkiye Vizyon Belgesi”ni açıkladı.
Tüm dünyayı sessiz kalmamaya davet ediyorum İSRAİL, SALDIRILARA SON VERMELİ
MERKEZİ HÜKÜMETİN YATIRIMLARI KARS’TA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR AK Parti Milletvekilleri Ahmet Arslan ile Prof. Dr. Yunus Kılıç, merkezi hükümetin Kars’ta yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini, yapılan yatırımların tamamlanmasıyla birlikte Kars’ın her anlamda önünün açılarak hızla kalkınacağını belirttiler.
MACARİSTAN'DAKİ TÜRKLERDEN CUMHURBAŞKANI ADAYI ERDOĞAN'A TAM DESTEK Macaristan'daki Türkler Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adaylığına destek olmak için Budapeşte'de biraraya geldiler.
Arslan, minibüsçü esnafı için verilen araştırma önergesi üzerine konuştu AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, TBMM Genel Kurulunda CHP tarafında verilen “Minibüs esnafı ve çalışanların sorunlarına” ilişkin araştırma önergesi aleyhi üzerine konuşma yaptı.
"Adaylık sürecimiz Anayasaya uygundur" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin takdir etmesi durumunda eğer cumhurbaşkanı seçilirsek, paralel devlet yapılanması ile mücadelemiz kesintisiz olarak devam edecektir" dedi.
Kars'ın Milletvekili sayısı değişmedi Yüksek Seçim Kurulu, illerin seçim çevrelerini ve milletvekili sayılarını yeniden belirledi. Buna göre 4 ilin milletvekili sayısı değişti. İstanbul ve Van'ın milletvekili sayısı artarken, Ordu ve Kütahya'nın milletvekili sayısı düştü.
AK Parti Kars Merkez İlçe Başkanı Özgür Turhan görevinden istifa etti AK Parti Kars Merkez İlçe Başkanı Özgür Turhan görevinden istifa etti.
AK Parti İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş AK Parti Kars İl Başkanlığına Ali Şakir Yurdakoş getirildi.
Öğüt, Göle’nin altını üstüne getirdi Her fırsatta vatandaşların sorunlarını dinleyen CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, köyde köylüler, ilçelerde esnafları ziyaret etmeye, sorunlarını dinlemeye, öneriler toplamaya ve Cumhurbaşkanlığı ile ilgili çalışmalar yapmaya devam ediyor.
AK Parti Kars İl Başkanlığına parti tüzüğü gereği Şakir Yurdakoş getirildi AK Parti Kars İl Başkanlığına parti tüzüğü gereği Şakir Yurdakoş getirildi.
DAR BÖLGE SEÇİM SİSTEMİNDEN KORKMAMALI Settar Kaya'nın yazısı...
CHP’Lİ ENSAR ÖĞÜT’TEN SEÇİM TAKVİMİ İÇİN KANUN TEKLİFİ CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, kış şartları nedeniyle doğuda insanların oy kullanamadığını söyleyerek, Meclis’e seçim tarihleriyle ilgili yeni bir kanun teklifi sundu.
MHP'li Çetin'den "Kale" Vurgusu MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, seçimlerle MHP'nin eski kalelerinde yukarıya doğru önemli bir ivme yakaladığını belirterek, "Türkiye'de birleşik Kürdistan projesini uygulayanların 1984'ten bu yana bütün yatırımlarına ve yığınaklarına rağmen stratejik öneme haiz Mersin ve Adana, serhat şehrimiz Kars gibi illerimizin milletimiz tarafından MHP'ye emanet edilmesinin anlamı büyüktür" dedi.
ARDAHAN’DA SONUÇ KESİNLEŞTİ, ’’AK PARTİ KAZANDI’’ Ardahan’da Ak Parti’nin seçimi 55 oy farkla kazandığının duyurulmasının ardından, CHP 45 sandıktaki geçersiz oyların yeniden sayılması için İlseçim kuruluna başvurdu. Oyların sayımına dün akşam saat 17.00 itibarı ile İl Seçim Kurulu'nda başlandı.
KURA İLE BELEDİYE BAŞKANI OLAN MURAT URAY MAZBATASINI ALDI Kars'ın Susuz İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinde DSP ile AK Parti adaylarının oyları eşit çıkınca çekilen kurayla Belediye Başkanı olan AK Partili Murat Uray, bugün mazbatasını aldı.
Kağızman’ın yeni başkanı Nevzat Yıldız Kars’ın Kağızman ilçesi Belediye Başkanı MHP’li Nevzat Yıldız mazbatasını aldı.
Kars'ta tüm belediye başkanları değişti Kars'ta 2014 yerel seçimlerinin ardından merkez ile 7 ilçe ve bir beldenin belediye başkanları yerini farklı isimlere bıraktı.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER