Kars HaberManşet

15 Temmuz Şehitler Törenlerle Anılacak

15 Temmuz Şehitler Törenlerle Anılacak

15 Temmuz anma törenleri yıl dönümü Kars Valiliği karşısında bulunan tören alanında düzenlenecek. 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. yılı anma program düzenlenecek.

Türkiye genelinde olduğu gibi Kars’ta da 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü, bu yıl tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Kars Valiliği karşısında bulunan tören alanında düzenlenecek. Kars Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri Koronavirüs salgını nedeniyle alanda sosyal mesafe kurallarına göre vatandaşların duracakları alanları boya marifeti ile belirledi.
Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, 14 Temmuzda başlayan ve 15 Temmuz günü gerçekleştirilecek program ise şöyle,

14 Temmuz’da başlayacak olan etkinlikler 2 gün sürecek. Etkinlikler ilk gününde Sarıkamış’ta 15 Temmuz Gazisi Fazıl Boztaş ziyaret edilecek daha sonra GAMP Konağında resim sergisi açılışı ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda “Milli Birlik ve Beraberlik, 15 Temmuz Darbe Girişimi” konulu konferans verilecek.
Etkinliklerin ikinci gününde ise Evliya Camisinde Mevlid-i Şerif ve dualar, Kars Şehitliğinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Şehitlik Müzesinin gezilmesi, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua, şehit kabirleri gezilecek. Açık Ceza Evi karşısında 15 Temmuz Hatıra Ormanı fidan dikimi yapılacak.

Akşam saatlerinde ise Hükümet Konağı önünde bulunan tören alanında anma etkinlikleri devam edecek.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın televizyondan canlı yayını gösterilecek, tüm camilerden ise sela okunacak.
Daha sonra demokrasi nöbetinin tutulmasıyla 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. Yılı anma etkinlikleri sona erecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı