Kars HaberManşet

Maske taktığı buzağısını veteriner kliniğine götürdü

Maske taktığı buzağısını veteriner kliniğine götürdü

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alınan kurallara uyan duyarlı bir vatandaş veteriner kliniğine götürdüğü buzağısına da maske taktı.

Kars Valiliği İl Pandemi Kurulunun aldığı kararla uzunca bir süredir maske takma zorunluluğunun getirildiği Kars’ta her geçen gün maske takanların sayısında artış görülüyor. Tüm karar ve cezai yaptırımlara rağmen maske takmayanlara ise Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde ceza kesiliyor.

Kentte bazı vatandaşlar ise kendileri kurallara uyduğu gibi zorunlu olmamasına rağmen buzağılarına da maske takıyor. Akyaka ilçesinin Demirmenköprü köyünden hasta buzağını il merkezindeki veteriner kliniğine getiren Tellibey ve Songül Tuncer Çifti tüm dikkatleri üzerlerine çekti. Tellibey ve Songül Tuncer çifti arabalarının arka koltuğunda getirdikleri 3 aylık buzağılarını sindirim sistemi rahatsızlığından veteriner hekime getirdiklerini söylediler. Hem kendilerinin hem de buzağılarının sağlığı için maske taktıklarını belirten Tuncer çifti, herkesi maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya davet etti.

Tuncer çifti tedavinin ardından klinik çalışanlarına el sallayarak köylerinin yolunu tuttular.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu