Kars HaberManşet

Kars’ta 15 Temmuz Darbesi Fotoğraf Sergisi Açıldı

Kars'ta 15 Temmuz Darbesi Fotoğraf Sergisi Açıldı

Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı yanındaki Valilik Parkında açılan resim sergisinde 15 Temmuz 2016 yılında hain darbe girişiminde yaşanan olayların anlatıldığı fotoğraflar yer aldı.

Vali Türker Öksüz, açılışın ardından yaptığı değerlendirmede; serginin çok anlamlı olduğunu, sergilenen resim ve fotoğraflarda dört yıl önce yaşananları bir kez daha görerek, bugün ülkemizin içerisinde bulunduğu durumu da tekrar düşünerek dersler çıkarılmasının gerektiğini vurgulayarak, serginin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Vali Öksüz, “4 yıl önce 15 Temmuz’da ülkemiz FETÖ denen terör örgütü tarafından kanlı bir darbe girişimine maruz kaldı. Ama hepimiz de memnuniyetle gördük ki, Cumhurbaşkanımızın çok kararlı duruşu, yönetimi, liderliği, milletimizin bütün fertlerinin, aynı zamanda Karslıların demokrasiye, milli iradeye olan bağlılığı, cesareti, feraseti sayesinde biz bu darbe girişimini sonuçsuz bıraktık. Milletimiz demokrasiye, hukuk devletine, kendi iradesine sahip çıktı. Bu dünya demokrasi tarihi açısından da çok önemli bir olaydır. Şehitlerimiz var, gazilerimiz var, elbette biz onlara çok şey borçluyuz. Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, kalan gazilerimize sağlıklı, huzurlu uzun ömür diliyorum. Gerek ülkemizde gerekse ilimizde bu darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasında büyük gayret gösteren, yüreğini, canını ortaya koyan, vatan ve millet sevgisiyle birlikte bütün vatandaşlarımıza, siyasi partilerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, yöneticilerimize, hepsine teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de darbelerin ve cuntaların demokrasiye olan müdahalelerin son bulduğunu tüm dünyaya gösterdiğimizin altını çizen Kars Valisi Türker Öksüz “Artık şunu bütün dünyaya gösterdik; darbelerin, cuntaların, demokrasiye olan müdahalelerin son bulduğu bir ülkedir Türkiye. İnşallah bundan sonra da ülkemizi bu düşüncelerle, bu felsefeyle milli iradeye ve demokrasiye olan bağlılığımızla hep birlikte daha ileriye taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu