Kars HaberManşet

Kars’ta 15 Temmuz Nöbeti

Kars’ta 15 Temmuz Nöbeti

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yurt genelinde olduğu gibi Kars’ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Hükümet Konağı önündeki etkinliklere akın eden vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla alanı doldurdu. Şehitlerimiz için gece geç saate kadar alanda nöbet tutan Karslılar, bir kez daha hain darbe girişimini kınadı ve birlikteliği ortaya koydu. Protokolün de akın ettiği etkinliklerde ilahiler okundu kahramanlık türküleri seslendirildi.

Hain darbe girişiminde şehit olan 251 vatandaşın da anıldığı programda 15 Temmuz koşusunda getirilen sancağı teslim alarak Vali Türker Öksüz dalgalandırdı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde bir araya gelen Karslılar, 15 Temmuz gecesi tankların önünde durdukları gibi bugün de şehitlerimizi anmak ve milli duruşu göstermek için 7’den 70’e Hükümet konağı önüne akın etti. El ele, gönül gönüle bayrak ve vatan sevgisinin kutsallığını bir kez daha tüm dünyaya gösterdiler.

Koronavirüs (COVİD-19) tedbirlerinin titizlikle alındığı alana gelen vatandaşlar yağmur ve rüzgara rağmen yoğun katılım sağladı. Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu, ilahiler ve dinletisi yapıldı, kahramanlık türküleri seslendirildi.

Vali Türker Öksüz burada yaptığı konuşmada, “Bir 15 Temmuz akşamında yine “Milli İrade” aşkıyla hep birlikte meydanlardayız. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ / PDY) eliyle 15 Temmuz 2016 günü kalkışılan hain darbe girişiminde tarihin her döneminde olduğu gibi tarafını devletinden, milletinden, demokrasiden yana seçen siz aziz Karslı hemşehrilerimi en kalbi duygularımla selâmlıyorum.” dedi.

Vali Öksüz, “Bugün, milletimizin demokrasi zaferini kutlamak, vatan, millet, al bayrak uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha yâd etmek, kahraman gazilerimize olan şükran duygularımızı sunmak üzere bir aradayız. Bu vesile ile şanlı tarihimizin her döneminde istiklal ve istikbal uğruna canlarını feda ederek bu toprakları bizlere yurt yapan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnet duygularıyla anıyorum. Rabbim hepsinden razı olsun.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu